| BeniBecican a întrebat:

Salut,am o imensă problema eu si iubita mea avem 16 ani.Am făcut sex acum două săptămâni cu prezervativ. Ea era chiar la ovulatie. Am facut mult in prezervativ dar am rămas în ea. Trebuia să îi vina ciclul dar s-a făcut o săptămână de când nu i-a venit ( i-a intarziat), ce ne facem?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate are ea o menstruatie neregulată, e si de la stres. Data viitoare fi mai cu grija! N ai decat sa ti anunți părinții. Ai tai trebuie sa discute cu familia ei. Este minoră si nu poate intrerupe sarcina singura sau fără aprobarea celor care o au în grija iar sarcina nu poate fi dusă la capăt pentru ca nu ati avut voi discernământ.

| Auraaaaaaaasssssssss a răspuns:

Sa ia un test de sarcina de la o farmacie... daca situatia e grava gen e gravida vorbeste cu tatal tau si ecplicai o sa inteleaga parintii fetei nu trebuie sa stie pentru ca va iesi scandal mare... si fata trebuie sa faca avort