| Norbert_Kelemen_1998 a întrebat:

Salut, am o întrebare, am făcut dragoste cu prietena mea și nu m-am terminat în ea, după asta o fost totul ok, în 5 zile i-a venit si ciclu care o durat doar 3 zile și de atunci tot are dureri de burtă. Ar putea fi însărcinată sau ceva de genu? Sunt super speriat și panicat.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, e doar vreo dereglare

| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce de esti speriat si panicat, baiete?
Nu stiai ca joaca cu un penis in erectie, poate sa lase insarcinata o fata?
De existenta prezervativelor ai auzit?
Chiar nu ai putut sa-i ceri cuiva 2 lei, sa cumperi un prezervativ si sa-l folosesti?

| corbulalbrosu a răspuns:

In primele saptamani de sarcina nu pot/nu apar stari de disconfort sau dureri abdominale care sa fie provocate de o sarcina, pur si simplu dintr-un motiv extrem de simplu si anume : pana la varsta de 5 saptamani sarcina este reprezentata/formata dintr-o simpla celula microscopica, invizibila care se dezvolta in interiorul endometrului.
Pe de alta parte in urma unui sex care a fost intretinut cu 5 zile inainte de data la care a pornit efectiv menstruatia, formarea sarcinii este IMPOSIBILA in proportie de 100% chiar si atunci cand sperma este ejaculata in vagin.
Fiindca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual din motive biologice certe si precise este cu totul imposibil sa ia nastere o sarcinii si avand in vedere si faptul ca nici NU a ajuns sperma in vagin, reiese ca este absolut imposibil sa fie insarcinata. Durerile abdominale daca exista in realitate, in acel caz au o cu totul alta natura medicala. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida.

| Plato a răspuns:

Ati folosit protectie?

| Norbert_Kelemen_1998 explică (pentru Plato):

Nu.

| Plato a răspuns (pentru Norbert_Kelemen_1998):

Daca nu ai folosit, sunt sanse foarte mari.