| AnonimPeViata a întrebat:

Salut, am o întrebare, am vorbit cu iubita mea sa nu ne facem cadouri de Moș Nicolae ci doar de Crăciun, da parca mâine când ma văd cu ea mi-e rusine sa merg cu mâna goală. Ce sa fac sa-i iau ceva sau?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Atunci ia-i ceva ciocolata asa ca gest.

| Emma30555 a răspuns:

O ciocolata, ceva simbolic

| WaterDrop a răspuns:

Ia`i ceva simbolic, insa nu flori si nu bomboane. Poti lua ceva ce poate folosi mai tarziu, pe seara happy ca sa nu para ca este cadou ci ai facut`o pentru tine. Si daca spune ca ea nu ti-a luat nimic pentru ca asa ati vorbit, spune`i ca ea este cel mai frumos cadou.

| Alexuţ02 a răspuns:

Cumpără-i o cutie de Raffaello măcar şi scoate-o în oraş, dă urât să nu-i duci nimic chiar dacă aţi stabilit fără cadouri.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Orice fata ar aprecia oricand si oricum o cutie de bomboane de ciocolata DE CALITATE (NU de la firme gen Milka, Schogetten, Heidi etc). Si acelea se stie ca-s cam scumpe. Si de ce nu, un buchet de flori sau un ghiveci. Nu de legume. Eu cel putin as fi tare bucuroasa dac-as primi asa ceva. laughing

| gothicbat a răspuns:

Dacă ați stabilit că vă luați cadouri doar de crăciun, atunci nu ai de ce să-ți fie rușine, chiar nu e atât de relevant un cadoulaughing
Ai putea totuși să o scoți la un suc, o prăjiturică, o cafea, ceva.
Sau la un restaurant mișto la cină.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Ia-i ceva dulce ce ii place ei, nu poți fi așa rău. E mos Nicolae pana la urma, poate fata chiar a fost cuminte sau dacă nu a fost, i-ai o nuielusa, e și ala un cadou.