| candycane16 a întrebat:

Salut, am o intrebare: iau Diane-35, mai am inca 9 pastile si trebuie sa intrerup tratamentul pentru 7 zile, apoi din nou. iau aceste pilule de abia prima luna, din cauza acneei, dar intrebarea este: daca voi face sex in perioada cind voi intrerupe tratamentul, am in vedere de sex neprotejat(coitul intrerupt) e posibil sa raman insarcinata? (daca nu sunt in zilele fertile)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu vei ramane insarcinata. Pastilele te protejeaza in cele 7 zile de intrerupere. De-abia daca nu incepi urmatoarea folie, la 2-3 zile din momentul in care trebuia sa o faci, exista risc de sarcina.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ramai insarcinata daca iei tabletele asa cum ai spus-o chiar tu, nu trebuie sa practicati coitul intrerupt, Diane 35 sunt anticonceptionale si ca urmare, te protejeaza de o eventuala sarcina., chiar si in pauza de 7 zile dintre blistere.

| Goofy77 a răspuns:

Stai linistita slabe sanse

| ed23tm a răspuns:

Da poti ramane, trebuie sa le iei tot timpul daca vrei sa nu ramai.