| Alissonn a întrebat:

Am fost la medicul care mi-a prescris anticonceptionalele, si a spus ca e ok ca sa le intrerup [Diana 35, le luam de un an si 2 luni.]. In data e 8 luna aceasta dupa ce am terminat fasia de pastile, le-am intrerupt. In zilele fertile am facut sex neprotejat. As vrea sa stiu cate sanse sunt sa raman insarcinata, stiind ca odata de la intreruperea pastilelor, hormonii din ele se elimina in cateva ore sau zile de la intreruperea lor.[ si din momentul in care nu le mai iau numai sunt protejata] Medicul ginecolog mi-a spus ca pot incerca si luna aceasta sa raman dar sunt sanse minime de a ramane.

1 răspuns:
| Alexandru_Manea_1998 a răspuns:

Daca esti nelamurita intreaba mai multi medici ginecologi... daca unu iti zice o gafa nu este enaparat sa ai probleme din cauza lui mai bine sa intrebi mai multi