| Mikki262990 a întrebat:

Salut, am o întrebare, mamicilor. Am avut contact neprotejat pe 8iunie, perioada fertila. Iar azi, cu 4 zile înainte de menstra, care ar fi trebuit sa vina pe 25, mi-a cam curs sânge. Acum vin cu intrebarea:ce poate fi, nidatie sau menstra? Ținând cont ca am avut mereu regulat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat in perioada fertila, poti fi insarcinata.
Totusi, sangerarea de acum, nu face sens. Posibil sa fie o infectie sau o displazie de col uterin.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Bună. Simptomele nu apar atât de repede. Acea sangerare nu cred ca e cea de implantare. Posibil sa fie menstre. Încearcă câteva teste de sarcina la 21 de zile de la contactul sexual. Sănătate!

| sofisis a răspuns:

Depinde cum ti-a curs. Sangerarea de nidatie apare la 10-14 zile deci poate fi

| Mikki262990 explică:

La câteva zile după contact, am avut mici pete maronii, dar foarte puțin. Iar acum, sangerarea asta, un rosu aprins, ce-i drept nu foarte mult, dar a fost. înainte de menstra cu 4 zile. Asta ma da peste cap?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mikki262990):

Numai in cazul in care intregul proces de sangerare s-a redus la o singura zi de manifestare si de asemenea si la o cantitate foarte mica de sange eliminat, care a avut o culoare rosie cum este cel al sangelui care provine dintr-o rana provocata de o taietura, julitura, intepatura, doar in acel caz exista posibilitatea sa fi fost intr-adevar vorba de sangerarea de nidatie, deoarece ziua in care a avut loc sangerarea, se potriveste cu momentul in care are loc procesul de nidatie in cazul in care s-a format o sarcina in actualul ciclu menstrual. Multa sanatate!

| Mikki262990 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult