| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare pentru fete, la ce va uitati in primul rand la un baiat pentru a'l place, e dragut? (imbracaminte, aspect fizic, cum vorbeste, ce gandeste ETC) )

Funda pentru cel mai convingator raspuns din partea fetelor big grin

Răspuns Câştigător
| underground05 a răspuns:

E un fel de,, are de toate e ok''adica degeaba e imbracat bine cu gust daca atunci cand deschide gura 9 din 10 cuvinte sunt prostii, degeaba e destept daca iti este rusine sa iesi cu el la un suc, degeaba e dragut daca are si fite si mai ales o doza exagerata de orgoliu.pentru mine baiatul ideal inseamna sa stie ce si cum sa vb cu o fata,sa stie cand si unde sa intervina intr.o discutie,sa stie sa se distreze sa stie sa lase de la el intr.o cearta si sa iti aprecieze eforturile sa iti dea dreptate atunci cand ai dreptate si cel mai important sa fie afectiv si in general baietii draguti au succes dar,baietii draguti,afectivi fara fite,si sinceri au un super succes, e un fel de,,cate putin din toate'', in ceea ce priveste partea financiara, daca are cu ce sa isi plateasca sucul e perfect! bafta

26 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Prima data la fizic si imbracaminte... dupa conteaza doar caracterul.

| Lorenada a răspuns:

Cu ce este dotat...

| underground05 a răspuns:

A da si modul de a gandi al unui baiat conteaza,daca are conceptii de genul,,femeia trebuie corectata, din cand in cand'',,, eu sunt barbatul deci eu sunt cocosul in casa femeia trebuie sa imi fie supusa'' e clar e barbatul de care sa nu te apropii niciodata! si cu asta am zis tot! pup

| bby a răspuns:

Buna love struck deci eu pentru inceput ma uit la un baiat sa fie cat de cat dragut/frumos ca sa nu imi fie rusine sa ies cu el pe strada :p sa aiba conditie fizica cat de cat ca sa nu fie un slabanog care sa nu ma poata lua in brate big grin apoi imbracamintea ca poate fi frumos si sa se imbrace urat :p nu trebuie sa aiba haine de firma si multi bani oh go on apoi cum vorbeste si chiar daca are un vocabular mai naspa sa zic asa si mie imi place de el incerc sa il schimb in privinta asta :p si sa il duca capul, sa fie afectos, respectos, si sa nu se laudewinking

| KySyB3B3 a răspuns:

Buna DarkMyst...consider ca in primul rand conteaza daca baiatu e dragut [desi mai zic eu la uni ca nu conteaza asta conteaza ce gandeste,cum se poarta]e aiurea el trebuie sa fie dragut dupa noi ne uitam la felu in care se poarta, sa se lase greu de cucerit, adica cand insisti prea tare sa fii cu o perosana oricath de frumos ai fii daca insisti deja e plictisitor...si sa se poarte frumos sa ne acorde atentie.; x

| anonimaDeLa3 a răspuns:

Bună! Păi,eu una,mă uit la cum arată,şi să aibă simţul umorului.Să fie in primul rand sociabil,tupeist şi cât de cât să se comporte bine,adică să nu fie un nesimţit şi aşa.

Nu ştiu. să fie de treabă,să fie deştept,isteţ etc.

În legătură cu imbracamintea.să fie in pas cu moda, aşa, măcar puţinbig grin

Fundăă?

| Aleqa a răspuns:

Sincer,nu ma intereseaza cum arata.
Nu sunt superficiala.
Eo pun atentie doar pe suflet.Numai bine.

| Doar1îngeR a răspuns:

Pai...in primul rand cand vezi un baiat observi aspectul fizic si stilul de vestimentatie. Abia dupa ce mai schimbi 2 vorbe cu el ajungi sa vezi in mare cam cum gandeste, cum vorbeste.
Eu personal nu am pus niciodata foarte mult accent pe aspect fizic si vestimentatie.Am preferat sa ii descopar modul de gandire.

| Aly122 a răspuns:

Pai...in primul rand la aspectul fizic...si cum gandeste si vorbeste.sunt multi frumosi si prostioh go on si decat sa iti iei unul asa mai bine unul cu care ai ce discutabatting eyelashes si sa nu uitam si de imbracamintelaughing:*

| Oana_9831 a răspuns:

Pai cred ca ne uitam la toate cele mentionate de tine mai sus.Conteaza mult si aspectul fizic, daca nu iti place cum arata o persoana sunt sigura ca nu vei mai vrea sa afli mai multe despre acea persoanalaughing) Dar si daca iti place de cineva cum arata si nu iti place felul in care gandeste, iar nu e bine.deci pana la urma toate acestea conteaza intr-o relatie. Funda?love struck

| AnnaAbba a răspuns:

Pai la mine in primul rand trebuie sa fie frumos la fata apoi la corp, trebuie sa fie bine imbracat si pe mine personal nu m.ar deranja daca ar fuma. Sa stie sa atraga o fata. Si cand saruta conduca el nu fata

Răspuns utilizator avertizat
| RomFumSiVanilie a răspuns:

Buna! eu sincer ma uit dupa toate lucrurile mentionate de tine, adica parerea mea este ca:degeaba e frumos daca se imbraca foarte urat, dejeaba se imbraca frumos daca e prost. astea sunt doar 2 exemple, simple exempleoh go on oricum daca esti cel din avatar esti dragutwinking

| buburuza_1564 a răspuns:

Eu sincer in primul rind ma uit la imbracaminte big grin ochii la fel pentru mine conteaza ))si sa fiu sincera pina la urma ))ma uit si la starea financiara nu pot sa fiu cu un baiat caruia eu sai platesc cafeaua xD

| NuExist a răspuns:

Buna.prima data la aspectul fizic apoi incerc sa il cunosc sa vad cum gandeste, cum vorbeste...

| diana_9379 a răspuns:

La privirte in primul rand. si bine inteles la aspectul fizic, la cum vorbeste, cam la toate ca stii tu ca fetele is mai cu mot laughing

| Diona a răspuns:

La nici una in mod special, dar la toate in mod egal. Un baiat trebuie sa aiba un aspect fizic ingrijit la prima vedere. Asta e primul pas ~! Sa aiba un zambet frumos - important, sa aiba unghii ingrijite, pantofi ingriji - important, sa aiba o freza frumoasa - eu ma uit la freza. Apoi vine partea cu : deschide gura. O voce placuta, masculina - imi atrage atentia din prima. Un vocabular bogat e un plus.

Dar totusi, cred ca prima si prima data ma uit la ochi. Daca imi place cum ma priveste, ma face sa-l privesc si mai departe. Altfel nu.

Răspuns utilizator avertizat
| KimY a răspuns:

1. Cum vorbeste
2. Ce gandeste.
Si dupa cum se imbraca si cum arata!
Daca e un baiat dragut care stie sa vorbeasca si sa gandeasca e destul de ok.

| ZuZu_5648 a răspuns:

Mane trebuie sa ai bani sa fi smecher si sa iti bagi sti tu ce? majoritatea fufelor care arata bine se uita dupa dinsatia obsedati de sex
dar daca vrei sa cuceresti o gagica desteapta si civilizata trebuie sa o mangai cu vorbe dulci, sa ii iei apararea, sa te porti frumos cu ea chiar daca te enerveaza, sa ii dai cate o floare si tot asa
crede-ma prietena mea e o proasta urmeaza sa ma despart de ea ca am pus ochii pe o bunciune cu un IQ urias
bafta si tie

| gabby15 a răspuns:

Dupa instrument welaughing

| DarkMyst1 a răspuns:

@ Celtul si daca nu poarta portofel si are banii 'varsati' in buzunar?laughing)))...

ps: am uitat sa mentionez de 'portofel' si 'cu ce este doatat' laughing

...da eu sunt cel de la avatar doar nu am pus un strain... laughing)

| Avrika a răspuns:

Aspectul fizic si cum vorbeste,

| bubu_5480 a răspuns:

Pai eu personal ma uit intai la ochii lui dupa aspect fizic, imbracaminte, dupa daca are ceva in creieras si dupa la portofel laughing

| sweetyaida07 a răspuns:

In primul rand la aspect love struck, dupa trebuie sa fie un pic frumusel si la cum se imbraca,
in fond trebuie sa fie un pic in pas cu modabig grinlove struck!