| winter a întrebat:

Salut, am o mare dilema, de ceva timp sunt într-o relație cu o fata la care țin la ea, problema e ca când vad alte fete pe strada care îmi sunt pe plac ma îndrăgostesc pe loc de ele. Problema asta am întâmpinat-o destul de des iar mulți îmi spun ca "sunt prea îndrăgostit". Eu nu mai înțeleg nimic ce se întâmplă cu mine.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E doar superficialitate. Va trece cand vei mai creste si te vei maturiza suficient incat sa intelegi ca dragostea este un sentiment mai complicat, pe care, daca esti norocos, il simti de 2-3 ori in viata. Probabil ai 11-12 ani si mintea ta este inca a unui copil. Iar indragosteala e ca o joaca, asa cum fetitele se mazgalesc cu fardurile mamei din dorinta de a imita ceva ce fac adultii

| RAY a răspuns:

Tu confunzi indragosteala cu atractia fizica

| MihaiNicu23 a răspuns:

Eee si cu tine te indragostesti de toate de pe strada, concentreaza-te la cea cu care esti acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa esti programat, nu e nimic ciudat la tine e bine ca te atrag si atragi alte fete in viata ta, in afarã de prietena ta, dacã o sa vina vremea când nu o sa te mai uiti dupã altele, ea o sa devina unica ta "dragoste" ea sau oricare alta o sa o pierzi, asa ca distreaza-te. Ce conteazã daca ai prietenã? Mai multe sunt binevenite. Cu cat te atrag altele si se simt atrase si ele de tine, excluzand-o pe prietena ta, cu atât ai mai multe sanse sa ramai cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alții se plâng ca nu au parte de nici-o fata, iar tu ai una și nu te multumestilaughing cine sa va mai înțeleagă?

| Cannibal a răspuns:

Probabil ai o vârsta mai fragedă și "sentimentele" tale sunt doar puerile.

| Danielachan a răspuns:

Pubertatea, acesta este raspunsul

| OliviaLexy a răspuns:

Tu eşti doar atras fizic de acele fete de pe stradă pentru ca atunci când te îndrăgostești, întotdeauna există un sentiment foarte puternic (pozitiv sau negativ) care te face să nu mai vezi! Când ne îndrăgostim suntem orbi. Proiectăm asupra celuilalt toate nevoile noastre. Vrem ca celălalt să ne facă să nu ne mai simțim singuri, să ne acorde atenția pe care credem că o merităm, afecțiunea de care care credem că avem nevoie. Îndrăgostirea este un sentiment egoist. Îndrăgostirea produce atașament. Îndrăgostirea este inconștientă.
Poate tu ai doar sentimente de prietenie faţă de iubita ta şi de asta îţi fug ochi după altele. Dacă nu crezi că o iubeşti încheie "relaţia"pentru că noi fetele punem suflet in relaţi si o sa o faci sa sufere mult.