| Kenz0r9836 a întrebat:

Am o mica problema cu decalotarea penisului. In stare fleasca il pot decalota fara probleme, dar in erectie pot doar pe jumatate. Sfaturi? Am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca reusesti sa-ti decalotez glandul penian cu usurinta, atunci cand penisul iti este in starea sa naturala si normala FL(e)ASCA (fara ''e''), in acel caz fimoza este de gradul 1 sau intre 1 si 2. In acest caz deschiderea preputiala se poate mari/largi prin intinderea INELULUI FIBROS situata in capatul extrem al preputiului prin practicarea zilnica a metodei Beauge, care reprezinta exercitii zilnice de intindere a tesutului existent in INELUL FIBROS cu ajutorul a 2 degete; sau prin folosirea inelelor special create in acest scop. INELE PT LARGIRE PREPUTIU AFECTAT DE FIMOZA : https://www.youtube.com/watch?v=2FW-sALC-2g Spor la munca.
Acceseaza si citeste si raspunsul oferit intrebarii : https://www.tpu.ro/......eu-nu-are/
Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Control la Urologie si iti va spune medicul ce este de facut in cazul tau: tratament, sau inteventie chirurgicala.

| Celcestietot a răspuns:

Problema ta cred că necesită un veterinar. Este rău să ai câinele așa bolnav!

| Plato a răspuns:

Zi-i mamicii sa te duca la doctor.

| Rhea44 a răspuns:

Ma copile nu mai ai jocuri cu mașini pe net? Sau tomas și prieteni lui pe Minimax?

| Gogoasa24 a răspuns:

Ba si eu am patir asta nu de mult, mie mi s-a zis ca nu e fimoza si m-a trimis la dermatologie unde mi-a dat sa fsc o analiza si medicamente si dupa ce trece inflamatia o sa il pot decalota complet, nu e neaparat fimoza da du-te totusi la urolog, poate fi fimoza, inflamatie, infectie sau probleme de igiena.