| love66 a întrebat:

Am o nelinistire si o spaima.Deja incep a 2 luna si nu-mi vine menstruatia inca,am avut relatii sexuale protejate tot timpul,dar e posibil ca pre-ejacularea sa m-a lasat insarcinata? Nu am simptome,nu ma dor sinii, greturi sau altele. Dupa fiecare contact sexual merg sa fac baie si toaleta, ma ingrijesc.Sunt foarte stresata.nu cred in teste,dar vreau sa merg cu iubitul meu la medic sa vedem ce se intimpla. Pina acum mi s-a mai intimplat asa odata doar ca in a doua luna la incept chiar mi-a venit menstruatia,dar acum nu.Voi ce parere aveti? Ce ma sfatuiti sa fac? S-a mai intimplat asta la vreo fata, sa ii intirzie asa mult ciclul, la mine oricum era neregulat si venea dupa 2 saptamini, dar acum, deloc.Va rog sa acordati atentie acesti mesaj si sa-mi dati un sfat. Apreciez orice raspun.Funda.Multumesc mult pentru timpul acordat!

7 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Ma, nu prea sunt normale intarzierile astea asa aiurea.
Mergi urgent la medic ca s-ar putea sa ai ceva problemute. Nu stiu daca e risc neaparat de sarcina dar ceva sigur ai. Nu e normal sa sara asa menstruatia cate o luna. Chiar si din cand in cand. Mergi sa vezi de la ce ai dereglarile astea asa dese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un test. nu pierde vremea.

| Keith a răspuns:

Ar trebuie sa crezi in teste si sa realizezi ca si lichidul pre-ejaculator contine spermatozoizi.Ca sa scapi de nedumeriri te sfatuiesc sa incerci un test de sarcina surecheck, costa 13 lei de la farmacie si crede-ma ca este foarte bun, si simptomele de sarcina apar mai tarziu sau s-ar putea sa nu ai deloc, este posibila si aceasta varianta sa stii. Daca totusi chiar nu vrei sa incerci un test desi este mai convenabil, fa o programare la ginecolog si atunci vei afla sigur daca esti sau nu dar te-as sfatui sa incerci totusi un test inainte surecheck nu uita.Bafta!

| Nelamuritul a răspuns:

Din cate zici n-are de ce sa fie de la sarcina poate ai ceva infectie da nu cred sau s-a dereglat mai tare organismu mai bine du-te la ginecolog cel mai sigur.

| AditzaAditsssa a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata daca spui ca mereu te-ai protejat.Probabil e doar o dereglare, mi s-a intamplat si mie sa nu imi vina o luna si jumatate.Am fost la ginecolog si mi s-a spus sa ma calmez, nu era vorba de nicio sarcina, cu toate ca o facusem in perioada respectiva de foarte multe ori si fara nicio protectie.Incearca sa te calmezi si sa iti faci un test de sarcina, sunt bune, poti avea incredere in ele, detecteaza sarcina cam de la 3 saptamani de la conceptie, ori de la o saptamana de la intarziere.Totusi,daca vrei un rezultat 100% sigur, mergi si fa-ti un test de sange, Beta Hcg se numeste si este extrem de sigur, fiind un test de sange.Eu nu cred ca ai ramas.Am si o prietena care a avut o pauza de 6 luni! Si surpriza! Nu era insarcinata si nu a folosit niciodata protectie, decat coitus intrerruptus! Ia-ti un test de sarcina sau fa analizele de care ti-am zis, apoi mergi la medic.Te pup si bafta!:*

| Udi22 a răspuns:

Daca vrei sex sa apelezi la mine.Sunt disponibil zi de zi:Xhappy. Anal detoate

| Stoicea_Andrei_1999 a răspuns:

Fa mai mult sex fa mult sex