| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o problema care ma macina destul de mult.
Am 17 ani iar ceea ce pot sa va spun despre mine este ca sunt destul de normal (sper), un copil in floare adolescentei care se confrunta cu aceasta. P.S. am parul lung.
M am indragostit tare de o fata de varsta mea care e mult, mult mai populara decat mine, mai desteapta, mai frumoasa, mai desteapta, amuzanta, draguta iar eu... eu nu ma pot ridica la nivelul ei. Iar aceasta m a raneste caci stiu ca daca ar fi posibil sa fim impreuna, n ar rezista stilului meu lent de viata si s ar desparti. apoi as suferi si mai tare. aceasta ma impiedica sa ma " dau la ea"... dar si sa vorbesc cu ea. sa o privesc in ochi cand ma priveste. sa i zambesc, sa filtrez.
Ne cunoastem dintr o asociatie. in aceasta ei ii place de altu, am vazut aceasta. si el e ca ea. popular si cu bani. Ma raneste cand vad cum se uita la el, cum il adora de la distanta. ma simt. distrus.
Nu vreau sa o mai iubesc, s o iubesc in ascuns, caci ma raneste si nici nu pot sa i spun c o iubesc... caci sigur m ar refuza. si mi e frica.
Ce sa fac? caci o iubesc iar ea ma raneste. mult... acum ca vacanta e aproape nu prea am mai mers la asociatie. dar inca o iubesc... cum pot scapa de aceasta? caci aceasta iubire imi aduce suferinta.

10 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Ai doua variante,ori incerci sa fi cu ea ca cine stie,poate reusesti, ori incearca sa o uiti si sa iti indrepti privirea spre alte femeiwinking, e simplu, trebuie sa alegi una din aceste doua variante, caci altfel vei suferii intruna ca un prost sad si te vei gandii doar la ea si va fi naspa asa ca tu hotarasti big grin numai bine bye bye.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

O sa-ti raspund sincer si sper sa nu te ranesc. Daca se uita dupa baieti cu bani inseamna ca nu e o fata de treaba. Incearca sa uiti de ea. O fata educata si cu bun simt nu ar alege baietii dupa bani ci dupa personalitate

| anonim_4396 explică (pentru laptelaperfuzii01):

Pai nu am spus chiar toata povestea. tipul ala nu are numai bani ci e foarte " facut", e dj la un club mare din orasul meu, e de varsta ei, e cantaret, amuzant etc. poate genul asta i place ei, poate el are o personalitate de care ei sa i placa. eu nu prea am multe. incerc acum sa ma dezvoltez., dar nu pot dintr o data.
Eu vreau sa stiu cum sa n o mai iubesc. cum sa nu mai sufar.

| laptelaperfuzii01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ca tot vine vacanta iesi si tu afara cu prietenii si du-te prin puburi si cluburi ca acolo intalnesti tot felul de oameni si poate iti gasesti aleasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult baieti. citind comentariile voastre incep sa ma simt mai bine.
Mc de sfatul cu pub ultongue

| anoxdox a răspuns:

Pai incearca sa te dai la ea incearcati norocul poate o sa fii cu ea poate nu dar nu te costa nimic daca incerci macar ramai cu sufletul inpacat ca ai inceracat sa fi cu ea happy

| anonim_4396 explică (pentru anoxdox):

Nu pot mai. nu mi este firesc mie. si daca ma dau si nu mi iese ma voi simti si mai ranit. iar daca ma dau la ea si mi iese cand ne vom desparti cred ca voi suferi atat incat ma voi sinucide. eu sunt tipul melancolic, sunt sensibil. iar asta urasc la mine.

| anoxdox a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu stiu ce sa zic era doar o parere dar ori cum faci cum vrei pana la urma happy

| hellaw a răspuns:

(sunt fatabig grin) si eu am trecut prin asta. si-a batut unu joc de mine un semestru intreg...iar eu il iubeam ca proastaoh go on si apoi am inceput sa ies cu dinastia bazati din oras smug si mam cuplat cu pr lui cel mai bun smug deci am ajuns bine. laughing) sa vezi tu numa cum a venit el inapoi la minelaughing) chiar daca si-a batut joc tot semestrulaughing si acum e in limba dupa mine...dal dracuoh go on o sa vezi ca in vacanta o sa o uiti.credema:* daca e asa cum zici tu ca te va lasa eu zic sa nu te mai implici. fa-o in timp sai para rausmug o sa vezi tu ca odata si odata si ea va suferi asa ca si tine chiar daca e genu ala de fata buna care pare ca are de toate oh go on :*:*

| bucifaltunetmic a răspuns:

Eu zic sa te duci la ea, sa faci laba si sa iti dai drumu pe ea, functioneaza de fiecare data.