| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o problema cu femeile.
Am 22 de ani și nu am avut niciodată o iubita, pur și simplu nu am simțit nevoia pana la aceasta varsta.
Problema e ca acum tind sa fac lucruri pe care un bărbat de vârsta mea nu cred ca le-ar face.
Chestii de adolescent..cum ar fi sa stam pe o banca în parca și chestii de genu, sa ne ținem în brațe și sa o iau in spate și sa o duc pana acasă.(Astea sunt chestii pe care le-as face cu o fată..ma rog dacă aș avea o iubita acum).

Simt ca am rămas în urma într-un fel..nu stiu cum sa trec la următorul nivel cu mine și ma simt aiurea.

Vreau un sfat de la fiecare in parte.

Cel mai probabil mulți veți spune să mă duc și sa cunosc femei..nu e o idee rea, dar vreau sa știu și cum. Nu am un skill ca acesta.In general bărbații sunt învățați din liceu cu asta.

•Un sfat despre cum sa intru pe linia normala și sa cunosc femei*
•Si încă un sfat despre cum ar trebui sa ma comport la aceasta varsta.
■Mulțumesc

(Nu sunt timid sau ceva de genul..doar ca nu stiu cum sa incep*)

Funda la cel mai bun comentariu. Sper sa fie cât mai multe și bune, o zi buna

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca multi adulti inca mai ies in parc, la o prajitura sau la un local dragut, la plimbare pe undeva etc. fiindca in realitate nu-i ca in filme unde toti fac sex imediat dupa intalnire si se oficializeaza relatia cat se poate de superficiala.

Poate te ajuta sa mai citesti si sa afli ca nu esti singurul in aceasta situatie:

https://www.reddit.com/......eaz%C4%83/

https://www.reddit.com/......t/i6w4ox4/

,,în general bărbații sunt învățați din liceu cu asta'' In liceu majoritatea sunt doar pustani macinati de furtuna de hormoni specifici, deci te asigur ca nu absolv toti si gata, trec la actiune.Ai timp toata viata sa cunosti femei, insa daca faci generalizari toxice iti complici existenta si iti tai singur craca de sub picioare, diminuandu-ti sansele de reusita.Curaj, poti oricand sa gasesti pe una, pe oricare, dar trebuie ceva timp pana o gasesti pe cea aleasa, daca asta e unul din telurile tale din prezent.Succes.

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Ca sa cunosti cat mai multe fete trebuie sa ai atitudine pozitiva, joviala, putin impunatoare si sa fii bine ingrijit adica sa fii spalat, frumos imbracat, parfumat si sa ai o freza care sa iti avantajeze fata.Cu fetele e foarte important cum vorbesti si ce scoti pe gura si la capitolul asta trebuie sa fii putin glumet si sa ai vorbele la tine si nu in ultimul rand trebuie sa emani energie pozitiva adica sa nu fii genul ala de om serios care nu prea vorbeste.
E foarte important sa fii autentic si sa nu te dai alticineva decat cine esti,adica sa nu copiezi modele care nu se potrivesc tie.
Alta chestie,cu fetele nu trebuie sa fii foarte nesimtit dar nici foarte tandru, gen sa nu vorbesti porcos cu ele dar nici sa iti declari iubirea fata de ele inca de la primele intalniri.
Fete poti sa cunosti oriunde, poti sa agati o fata care lucreaza la un magazin si care iti place(gen ii faci un compliment si apoi o inviti in oras)poti cunoaste fete si in mediul in care esti angrenat(scoala, servici) sau la discoteca, dar aici e bine sa stii sa dansezi ca sa agati fetele care iti plac.

| AliGab a răspuns:

Daca ai acest comportament nu inseamna ca esti retard. Daca as mai avea varsta ta, mi-ar placea sa intalnesc un asemenea baiat...din pacate am intalnit numai inversul. Un sfat ar fi sa faci cum simti, sa nu grabesti/fortezi lucrurile. Pentru chestii mai avansate ai timp o viata intreaga