| Kalimb a întrebat:

Salut, am o problema in relatia cu prietena mea, si as dori cateva sfaturi, pentru ca pe mine ma depaseste problema asta happy
sa va fac o scurta introducere: am cunoscut o fata mai mica decat mine cu 8 ani (eu am 24, ea 16), s-a indragostit de mine.mi-am dat seama ca ii plac. si ne-am combinat dupa ceva timp. parintii ei ma cunosc, sunt complet de acord, nu au absolut nimic impotriva. acum problema este ca fata nu a iesit niciodata intr-o discoteca, nu s-a sarutat niciodata cu un baiat inaintea mea etc. deci pentru ea capitolul baieti este nou, este la prima pagina. nu stie ce sa vorbeasca, ce sa-mi spuna, este foarte foarte speriata, daca o ating, imediat se inroseste, tace...
cum ar trebui sa procedez cu ea? sa o fac sa fie altfel? cum as putea sa o fac sa-si doreasca sa se culce cu mine? am vreo sansa? va rog mult de tot, daca puteti, ajutati-ma cu niste sfaturi, chiar imi place mult de ea...

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O fata cuminte,cum rar mai vezi in ziua de azi,cel mai probabil si frumoasa,s-a indragostit de tine.
In ciuda diferentei de varsta,parintii ei nu au nici o problema...ce situatie idilica!
Si acum vii tu,ca sa strici totul!
N-o iubesti,iti place doar si unicul tau gand e cum sa o faci sa-si doresca sa se culce cu tine!
Decat sa-ti bati joc de fata,mai bine vezi-ti de drum,nu o meriti sub nici o forma!
Sper ca parintii ei sa se trezeasca din somnul lor inconstient si sa inteleaga cam ce ganduri ai tu in legatura cu fata lor si sa te alunge cu pietre!
O asemenea fata ar trebui s-o iubesti si s-o respecti din tot sufletul,sa nu stii cum sa-i faci si umbra mai bine ca sa nu cumva s-o arda soarele si tie iti sta mintea la cum sa te culci cu ea?!?
Se pare ca nu respecti nimic pe lumea asta,nu esti capabil sa respecti nici dragostea,nici puritatea,nimic,esti obisnuit cu scurte relatii pur sexuale si nu te implici decat fizic!
Esti prima ei dragoste si-o sa-i frangi inima si asta nu-ti ajunge,tii s-o nenorocesti si fizic!
Mi-e sila de cat de orb si inconstient poti sa fii,ai sansa sa fii foarte fericit si-i dai cu piciorul pentru ca te conduce capul din pantaloni nu cel de pe umeri!
Cand in jurul tau vezi atata destrabalare, femei carora le duhneste sufletul de interese, tu ai norocul fantastic sa ai langa tine o fata cuminte si esti...nemultumit!
Daca ai nelinisti sexuale,calmeaza-ti-le in alta parte,in mod sigur stii cum!
Lasa fata in pace,n-o nenoroci, cel putin va suferi doar de inima franta, nu si de cea mai dureroasa amintire din toata viata ei!

| Kalimb explică (pentru greece12):

Greece12, se pare ca tu ai cam inteles gresit ce am vrut eu sa spun. problema mea este ca nu stiu cum sa fac sa fie mai activa in relatie, sa aiba si ea ceva de spus, nu tot ce zic eu, aia se face. sunt foarte convins de faptul ca am un noroc cum nu multi au, si tocmai de-aia nu vreau sa fortez nota pe sex. am unde sa ma duc in cazul in care am nevoie de asa ceva. eu nu stiu cum sa o abordez...nu e vorba de sex, nu ma intelege gresit, nu e o prioritate. prioritatea mea e sa o fac sa nu mai fie asa timida!

| greece12 a răspuns (pentru Kalimb):

Atunci,asta trebuia sa intrebi!
Uita-te din nou la ce ai postat si spune-mi ce putea intelege orice om normal!
Ca e timida,e normal si daca gandesti in felul asta,o sa incerc sa te ajut,cu drag chiar!
Ai nevoie bineinteles de multa rabdare si intelegere.
Incearca sa-ti amintesti cum erai tu,cand ti-a placut prima fata,cand te-ai trezit ca ai fi vrut sa-i spui milioane de cuvinte,dar nu puteai decat sa stai s-o privesti fara sa poti articula o vorba...happy
E si ea in aceeasi situatie,sunt sigura ca intelegi.
Practic trebuie sa-i explici tot si sa o linistesti,sa o incurajezi,sa o lauzi la cel mai mic progres.
O fata care e indragostita ar vrea sa faca multe,dar simtul de autoaparare si educatia,au creat o bariera fireasca,e si la prima ei relatie,nu uita!
Fa-o sa se bucure,fa-o sa rada,rasul coboara barierele dintre oameni si le deschide sufletul,incearca sa o cunosti cat mai bine,sa vezi ce anume ii place si te vei apropia si mai mult de ea.
Vorbeste-i simplu,pe intelesul ei,nu aborda subiecte dificile,cauta cat mai multe puncte comune,intreab-o unde ar vrea sa mearga,unde i-a placut,ce ar vrea cu adevarat sa faca si nu te astepta sa-ti poata da raspunsuri prea clare,dar insista!
Nu e intotdeauna necesar sa dai vina pe diferenta de varsta,daca avea cu doi ani mai mult,te simteai in apele tale cu toate ca diferenta ar fi fost aceeasi!
Deci, rabdare, tandrete si cea mai deschisa inima!
Mult noroc!

| Kalimb explică (pentru greece12):

Greece12, sa-ti dau niste mici exemple: am fost de cateva ori la un suc, si-a comandat ce a vrut sa bea, dar nu s-a atins de acel suc, nici macar nu a gustat din el. am intrebat-o de ce nu bea, a zis ca "o sa beau", rosindu-se toata straight face
am intrebat-o alta data, cand vorbisem cu ea sa iesim prin oras, sau la o plimbare, pe unde ar vrea sa mergem. a spus ca vrea unde vreau eu, sa propun eu un loc, ca ea merge oriunde. niciodata in absolut niciun subiect ea nu are nimic de spus, daca ma suna si ii spun ca ma joc la calculator, imi zice "aaaa...bine, hai ca te las sa te joci, ma suni tu dupa ce termini". eu nu sunt invatat cu asa ceva, si pentru mine e ceva nou, si totodata sa fiu sincer, cam enervant. e destul de aiurea sa ai pe cineva langa tine care nu are sa-ti reproseze nimic, care crede tot ce-i spui, care nu are niciodata nimic de zis, face numai ce zici tu. eu vreau sa schimb treaba asta, sa o fac sa fie altfel, sa aiba si ea punctul ei de vedere, pana acum am avut relatii de lunga durata, am iubit si-am fost iubit, dar din prostia mea am ajuns la despartiri. toate fetele cu care am stat au fost super ok, dar ea este mult prea OK, si nu stiu cum sa fac sa schimb treaba asta laughing
stiu ca suna cam ciudat, dar e ceva nou pentru mine. si mai ales ca n-am avut nici macar o virgina pana acum laughing))
btw, iti multumesc pentru sfaturile care mi le-ai dat, voi tine cont de ele si te voi tine la curent cu evolutia lucrurilor

| greece12 a răspuns (pentru Kalimb):

Tu te plangi de prea mult bine,ce sa mai spun!laughing
Ai rabdare cateva luni,pana se obisnuieste cu noul ei statut si vei vedea niste schimbari,deocamdata functioneaza ca un om sub hipnoza,e incapabila sa se foloseasca de propria vointa!
Si,data viitoare ia-i inghetata,nu suc,opreste-te in plina rascruce si intreab-o "pe aici sau pe acolo,pe unde vrei sa mergem,tu alegi de data asta!",iar la telefon bucura-te ca o auzi,alint-o,nu-i da raportul ce faci!
Sa stii ca intr-adevar as dori sa-mi spui noutatile voastre si le voi astepta!
Vezi ce faci, tu traiesti un rai si-un iad la un loc, in momentul asta!

| Kalimb explică (pentru greece12):

Greece, thank u! ai inteles exact ce am vrut sa spun, si se pare ca ai niste idei pe care eu nu le aveam. te voi tine la curent cu noutatile :*

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Doamne,tu de-aia stai cu ea, sa te culci cu o virgina!?

Dar nu ti-e putin rusine, e plina lumea de curve...du-te la ele.Nu incerca sa schimbi o fata care se comporta normal pentru varsta ei si are principii bune de viata doar pentru ca tu nu ti-o poti tine in pantaloni.

Nu esti in stare sa stai cu cele de varsta ta, mature?!

| Bianca1001Bia a răspuns:

Cum as putea sa o fac sa-si doreasca sa se culce cu mine? chiar ai pus aici asa ceva! esti tampit? de ce ti-ai dori sa o nenorocesti? ia-o usor si asteapta sa faca 18

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba asta, la 24 de ani nu sti cum sa te porti cu o fata? uratule smugP, de corupere de minori ai auzit? puscaraia te maninca laughing applause

| pallsNk09 a răspuns:

Poi, cum ai spus si tu. La ea e inca New page. Deci, ideea mea ar fi sa :
O inviti la o plimbare, prin parc, pe undeva mai retras si sa discutati despre chestia asta. Ii spui si tu ca, tu o intelegi, ca esti aproape de ea, dar ca ea nu trebuie sa mai fie asa timida si sa aiba incredere in tine (adica sa nu creada ca daca te va saruta si va saruta gresit, gata tu ii dai papuci, ca asta-i in mintea ei acum ) Sa vorbiti si voi deschis, si mai asa, mai in gluma mai in serios o sa inteleaga. Eu cel putin asa as face. Cat despre,, a te culca cu ea,, ohooooo. Realizezi ca, vrei un lucru cam =) ( pentru ea). Sa nu crezi ca se va lasa cu una cu doua, mai intai incearca su sarutu, imbratisarile, atingerile. chestii. Fa-o sa vorbeasca, gaseste mereu un subiectwinking. funda? puppy dog eyes

| ValentinMarius21 a răspuns:

Jailbait...not nice bro.