| klewww a întrebat:

Salut, am o problema legata de masturbare si uitatul la filme porno. Cum as putea sa imi revin si sa ma las?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te abtii cu vointa!

| doctorandus a răspuns:

Parerea mea ca nu masturbarea si porno sunt problemele tale, ci fie esti fanatic religios, fie ai probleme psihiatrice (care n-au fost produse insa de porno sau masturbare).

| Andreeush a răspuns:

Îți ocupi timpul cu alte activități ori îți faci o prietenă.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Andreeush):

A doua varianta cam incepe de multe ori sa iasa din discutie.

| BX3 a răspuns (pentru Andreeush):

Cum iti faci o prietena?

| mentholinks a răspuns (pentru BX3):

Poti sa-ti comanzi una din silicon daca ai bani. Ia legatura cu Mysogyn.

| Goete a răspuns:

Vrei sa te lasi de ce anume? De filmele porno si sa te masturbezi pe filme de terror?
Daca vrei sa te lasi inseamna ca nu iti place, atunci e usor sa te lasiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa te lasi? Exista atat de multe filme porno deosebite! In plus, o laba facuta cu temei este mai buna decat o mie de femei!

| OrdanKarris a răspuns:

Nu cred ca este o problema faptul ca te masturbezi la filme porno. Atat barbatii cat si femeile fac asta in ziua de azi, chiar des. De ce privesti asta ca o problema. Daca vrei sa raresti, pur si simplu iti impui sa te masturbezi mai rar. Gaseste-ti activitati care sa-ti distraga atentia de la nevoia de porno.

| Adi88 a răspuns:

Simplu: nu te mai uita la filme porno, fă goblenuri.

| Jeonghyeo a răspuns:

Gasesti si tu un hobby eventual, iti cauti o prietena sa duci si tu castorul la baraj. Oricum nu este nimic anormal in a te uita la filme porno dar orice se face cu moderatie.

| bvzmsam a răspuns:

La ce fel de filme te uiti? Hetero sau homo?
Si eu eram asa prin a noua si a zecea, o frecam o data pe luna. Am renuntat ocupandu-ma cu alte activitati care sincer m-au ajutat mai mult decat laba.

| One25 a răspuns:

Pai cu filmele porno eu as continua, in schimb masturbarea se poate inlocui cu o femeie.

| GhitzaCautMiorita a răspuns:

Stiu din experienta cat de greu poate fi sa te lasi de aceasta activitate care nu este neaparat rea (eu unul m-am lasat pentru ca imi facea rau psihic). Cel mai bine ar fi sa incerci sa te lasi treptat. Propune ti sa o faci la cateva zile apoi o data pe saptamana si tot asa. Incearca sa o faci uitandu te doar la poze sau cu imaginatia. Cand vei reusi sa nu o mai faci macar pentru o luna ai sa vezi ca nici nu iti va mai ven.

| AnonimAD00834 a răspuns:

Definitiv n-ai cum sa te lasi laughing)), dar incearca sa faci ceva daca nu vrei(daca corpul iti cere nu te abtine)

| Abrwyhw282 a răspuns:

Totul depinde de tine. Trebuie să îți impui asta, când ți se pare că nu mai reziști tentației fă altceva, găsește-ți o altă activitate care te face să uiți. E greu să te lași, ca de orice viciu de altfel, dar nu uita, tu ești schimbarea și dacă îți dorești asta cu adevărat, sigur vei reuși! Cea mai mare reușită vine după multă muncă.