| Secret_3116 a întrebat:

am o problema va rog frumos din tot sufletul sa ma ajutati funda si voturi la toti! promit love struck sad
De la inceput am 15 ani! Si m-am despartit cu fostul acum 3 luni, de fapt el m-a lasat pentru ca nu i-a placut ca nici nu il tineam de mina ma comportam ca o copila si eram ft timida sad dar acum recunosk m-am schimbat ft tare dar nu stiu cum sai dovedesk dar inca il iubesc mult, dupa ce ce ne-am despartit nu vorbim deloc, Acum problema: eri neam intilnit la concert si eram cu inca o fata, de care fostului am inteles ca ii placea de ea. Noi doua stateam la un colt si putin mai incolo statea fostul cu niste baieti, si tot ne striga ba pe una ba pe alta, si intr-un final ne-am dus amindoua acolo, fostul a inceput sa vb ba cu mine ba cu dinsa dar mai mult cu dinsa si se cunostea ca sau indragostit amindoi,(apropo am uitat sa va spun ca aceasta fata acum vreo 2 zile a lasat-o un baiat iar ea mi-a spus mie ca vrea sa-i faca in ciuda cu altii, si ca o sa se intilneasca cu cine o sa i se nimereasca.) a fost si mai rau ei au inceput sa vb numai ei iar pe mine nici nu ma includeau in discutie ma simteam prost si i-am spus acestei fete(prietena) ca eu plec incolo ca n-am ce face acolo, iar ea era deja parca fermecata de fostul nici no interesa nimic s-a dus cu el intr-un loc mai intim si au stat acolo au vorbit, nu stiu ce au mai facut, mi-am dat seama ca il iubesc ft tare si nu suportam mai ales cind i-a spus unui prieten ca zimbetul acestei fete de care va spun e frumos si nu stiu ce. crying da recunosc aceasta fata e mai frumoasa decit mine dar oricum as vrea sa fac ceva smecher sa-l fac cumva sa se indragosteasca in mine din nou si sai arat ca m-am schimbat fff mult crying
Apropo fostul stie ca acum ma intilnesc, dar ma intilnesk cu un baiat pe care nici nu-l iubesc si ne vedem ft rar si inca mi se pare ca ma si inseala cu una care spunea ca e verisoarsa, si nu stiu ce sa fac! broken heart il iubesc ffffffffffffffff mult pe fostull, dar nu as putea sa-i spun asta, si cred ca nici n-ar fi bine sa-i spun!

Voi ce spuneti? ce sa fac? sad va rogg mult din inima sa ma ajutati.
P. S as vrea sa fac cumva sa afle fostul ca aceasta fata numai il foloseste, si plus la asta este si c*rva sad

3 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Pai tu suferi.dar de ce? chiar crezi ca merita acest baiat care nici macar nu stie ce vrea? gandeste-te bine cu cine vrei sa fi. daca te iubea.te iubea asa timida cum erai, iar daca nu te iubeste lasa-l, nu se opresc baietii la el.stiu ca-l iubesti si iti este greu.toti o sa-ti zica uita-l, dar nu o sa poti.eu zic sa lasi timpul sa treaca si ai sa vezi ca la un moment dat o sa se intoarca roata.fi si tu mai indiferenta. daca suferi nu trebuie neaparat ca el sa stie.nu-i mai acorda atentie.gandeste-te la partile negative ale lui (o sa-ti fie mai usor). lasa-l.nu te merita si nu ai dc sa-i zici despre acea fata.nu o sa te creada pentru ca el stie ca u il placi si o sa zica ca vrei sa-i desparti.nu-ti fa grija ca o sa-si dea el singur seama pe cine are langa el si mai ales pe cine a pierdut.

| ea_5657 a răspuns:

Pai toti baieti sunt gelosi dc nu te int cu un pri de al lui si sa vb poate ca iti plc de ala dar eu zic sa jokibcu armemle lui adica sa fi pri buna cu pri lui dar nu sa vb ceva d el ci numa sa ii faci sa zica ceva ii fata aia si cat de fufa ii>phbbbbt fal gelos sa vada ca inca tine la tine eu asa am fac si mi-a mers:Xtonguesper sa faci alegerea cea buna... sper ca te-am ajutat:X

| stefania_3350 a răspuns:

Stii ce, cand mai vb cu fata aia iti pornesti telefonul si il lasi sa inregistreze si mai intreab-o de baiatul care a parasito si cum vrea sa il faca pe fostul ai iubit sa se indragosteasca de ea ca sa-l faca gelos pe alalalt si inregistrezi tot si dupa aia ii arati fostului tai iubit, okwinking. mult noroc!winkingwinking:dthumbs up