| Secret_3116 a întrebat:

am o problema va rog frumos din tot sufletul sa ma ajutati funda si voturi la toti! promit

De la inceput am 15 ani! Si m-am despartit cu fostul acum 3 luni, de fapt el m-a lasat pentru ca nu i-a placut ca nici nu il tineam de mina ma comportam ca o copila si eram ft timida dar acum recunosk m-am schimbat ft tare dar nu stiu cum sai dovedesk dar inca il iubesc mult, dupa ce ce ne-am despartit nu vorbim deloc, Acum problema: eri neam intilnit la concert si eram cu inca o fata, fostului am inteles ca ii placea de acea fata, Da e ff frumoasa dar se machiaza ft tare si e si sexi. Noi doua stateam la un colt si putin mai incolo statea fostul cu niste baieti, si tot ne striga ba pe una ba pe alta, si intr-un final ne-am dus amindoua acolo, fostul a inceput sa vb ba cu mine ba cu dinsa dar mai mult cu dinsa si se cunostea ca sau indragostit amindoi,(apropo am uitat sa va spun ca aceasta fata acum vreo 2 zile a lasat-o un baiat iar ea mi-a spus mie ca vrea sa-i faca in ciuda cu altii, si ca o sa se intilneasca cu cine o sa i se nimereasca.) a fost si mai rau ei au inceput sa vb numai ei iar pe mine nici nu ma includeau in discutie ma simteam prost si i-am spus acestei fete(prietena) ca eu plec incolo ca n-am ce face acolo, iar ea era deja parca fermecata de fostul nici no interesa nimic s-a dus cu el intr-un loc mai intim si au stat acolo au vorbit, nu stiu ce au mai facut. nu suportam mai ales cind i-a spus unui prieten ca zimbetul acestei fete de care va spun e frumos si nu stiu ce. da recunosc aceasta fata e mai frumoasa decit mine dar oricum as vrea sa fac ceva smecher sa-l fac cumva sa se indragosteasca in mine din nou si sai arat ca m-am schimbat fff mult

Apropo fostul stie ca acum ma intilnesc, dar ma intilnesk cu un baiat pe care nici nu-l iubesc si ne vedem ft rar si inca mi se pare ca ma si inseala cu una care spunea ca e verisoarsa, si nu stiu ce sa fac! il iubesc ffffffffffffffff mult pe fostull, dar nu as putea sa-i spun asta, si cred ca nici n-ar fi bine sa-i spun!

Voi ce spuneti? ce sa fac? va rogg mult din inima sa ma ajutati.

P. S as vrea sa fac cumva sa afle fostul ca aceasta fata numai il foloseste, si plus la asta este si c*rva
numai nu-mi spuneti sa-l uit ca nu pot broken heart

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Daca tipa aia e o curva si vrea doar sa se razbune pe fostul' ei.inseamna ca fostul' tau prieten este doar o ustensila folosita de ea pentru a'si atinge scopul. Si dupa ce va reusi ori il va lasa, ori il va insela. Daca tu spui ca il iubesti si ca a fost vina ta ca v'ati despartit, poti sa ii spui ca ai vrea sa va intalniti undeva si sa vorbiti. Si sa ii spui ca in acest timp ai realizat ca e greu fara ei, ca ai facut multe greseli, ca il iubesti si ca te'ai schimbat mult. Si sa iti ofere sansa de a'i dovedi. Cat despre tipul cu care te intalnesti acum.da'l incolo. Mai ales daca spui ca ai si impresia ca te inseala. Nu te lasa calcata in picioare. Inca o chestie: daca fostul tau e prea prins de noua "poveste" si nu vrea sa va impacati, tu fi multumita ca i'ai spus ce simti. Nu mai insisti, il lasi cu noua "cucerire".in fond. Daca e c*rva cum ai spus pentru el se va incheia urat. Nu pentru ea. Nu are rost sa incerci sa ii spui lui ca e acel tip de fata, pentru ca isi va da seama singur. In orice caz poate fostul tau iti va accorda acea sansa si va veti intelege bine. Daca nu.probabil se va intoarce el cu coada intre picioare dupa ce va sterge tipa aia cu "sentimentele" lui pe jos. Bafta si ai grija :*

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

In primul rand face asa sa te faca geloasa.si cu fata aia chiar de ar sta relatia lor no sa reziste mult deoarece ea nul iubeste si cum ai zis tuh e si c**a.Si nu cred ca ea e mai frumoasa ca tine deoarece machiata orice fata arata bine. Si ca sal recuceresti nu trebuie decat sa fi tuh pentru ca nu poti sa fi altceva pentru ca el sa te placa. sunt sigura ca o sa gasesti pe cineva care o sa et accepte asa cum esti.asa e trebuie sa treci prin multe pentru a gasi persona potrivita ai destul timp sa iti faci pr:X:X:X

| Broadband a răspuns:

O harababura
ala se combina cu aia
fostul,
a lasat-o gravida
laughing

| express11 a răspuns:

De la inceput am 15 ani! aha te-ai nascut la 15 ani? ai scris un roman aici!

| Alyn123 a răspuns:

Dupa mine daca il iubesti asa de mult mai bine spune-i ce simti si ca te-ai schimbat foarte mult.
Mult noroc!

| dyana_4835 a răspuns:

Problema nu e chiar atat de greu de rezolvat.happy In primul rand spui ca fata nu il iubeste si ca sta cu el doar pentru ai face in ciuda altuia.asa ca din start ai un as in manecarolling on the floor te poti duce la el sa-i spui adevarul(poate va crede ca esti doar geloasa), insa daca esti destul de convingatoare nu va fi o problema.adica te poate crede si tu ii poti promite ca veti fii mai apropiati pentru ca te-ai schimbat ...cine stie poate inca te mai iubeste dar din motive bine stiute nu ti-o spunewinking

| mik23raluk a răspuns:

Pai parerea mea ar fi sa te combini si u cu un prieten de al lui la misto si sa ii faci in ciuda si sa te comporti asa cum nu te ai comportat cu fostul...adica sa il tii de mana sa nu te mai porti copilareste! cati ani are el? si de cat timp esti cu el? pentru ca pentru ei baietii ar fi o problema si presupun ca toate fetele stiu asta intr o relatie trebuie sa faci si compromisuri si poate de asta v ati despartit si daca e asa cum zic eu si sper sa nu fie atunci ar trebui sa il uiti pentru ca ai sa ajungi sa plangi mai mult decat plangi acumwinking! Ai grija ce decizie iei :*!

| io_3819 a răspuns:

Poi du-te la el si spune-i ca vrei sa-i spui ceva inportanat sau un secret sigur va vrea si ai spui cal foloseste si spune-i ce simti pentru el si ca al iub si e totu pentru tine si pe tar*a aia fai ceva rau pune pe unu sa dea la ia sa vada fostul ca e o cur*a