| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Stiu ca suna prostesc, dar... nu ma pot abtine. Cum as putea sa ma razbun pe un tip care doar si-a batut joc de mine? Sa va spun cum a fost: eram cu un baiat care tinea la mine, dar eu nu simteam nimic pentru el. Un prieten de-al iubitului meu a zis ca ar vrea sa fie cu mine(in gluma) si eu m-am despartit de prietenul meu pentru el. M-am intalnit cu el sambata, ne-am sarutat, dar nu pot spune ca eram impreuna. Aseara am ramas intr-un parc singuri si din sarut in sarut el a inceput sa ma pipaie sa-mi bage mana pe sub bluza etc(eu l-am lasat si mai mult am facut acelasi lucru), dar nu s-a intamplat nimic mai mult. Astazi mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca au aflat colegii lui de clasa si rad de el(el arata intr-adevar bine, dar e cam baiat de cartier si nu prea se risca fetele cu el)si ca mai bine nu mai vorbim. Colegii lui nu prea ma simpatizeaza pentru ca am fost cu A(fostul meu prieten de care m-am despartit) si cred ca nu arat prea bine si sunt genul mai linistita/timida/retrasa. Si inca ceva: in seara asta dupa ce mi-a dat sms ca nu mai vrea sa vorbim l-am vazut cu o alta tipa(pe care o vrajea cum m-a vrajit pe mine) si trebuie sa recunosc ca m-a durut atitudinea lui chiar daca eu cu el,, am fost" doar 3zile. Ce as putea sa fac ca sa se simta si el la fel de aiurea cum m-am simtit eu? Sa ma impac cu fostul meu prieten(care e,, prieten" si coleg de clasa cu el) nu cred ca ar fi vreo solutie(el oricum a fost cu mine mai mult sa ma desparta de A.) Deci. ceva >idei? funda. Ps: eu am 15ani el are 20

Răspuns Câştigător
| grafa a răspuns:

Daca as vrea sa ma razbun, ar insemna ca tin la tine,
Indiferenta mea te doare, cum ma durea pe mine.

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Crezi ca il doare pe ala in fund de razbunarea ta?!

Din moment ce nu tine la tine n-o sa-l atingi deloc cu suferinta!

Mai degraba tu ai fost proasta (asta e adevarul) care s-a lasat imediat pipaita si si-a abandonat prietenul care o respecta pentru o ''bunaciune'' de cartier, care imediat i-a dat papucii pentru ca radea lumea de el ca sta cu o urata!

Da, asta reiese din tot!

Tu esti fraiera, tu vei suferi!

Invatatura de minte sa-ti fie!

| AnaBejenaru a răspuns:

Pai draga mea, nu trebuie sa te razbuni, daca te impaci cu fostul, nici macar nu o sal intereseze, si tu ai spus-o, e baiat de cartier, astia isi fac cate o prietena in fiecare saptamana.

| Mousie a răspuns:

Ii trimiti sms ca are dreptate si ca de fapt voi 2 nu aveti motiv sa fiti impreuna ca doar nu va placeti. Apoi il tratezi cu indiferenta maxima, ca asta doare cel mai tare.

Succes!

| danielagoldica a răspuns:

Esti super fraiera! Ti-ai luat o mare teapa!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Dumnezeu te iubeste, si noi la fel!

| friday a răspuns:

Asa-ti trebuie. rolling on the floor)))))) la mai multe d-astea sa patesti, daca nu te-ai multumit cu ce-aveai.

| Andmanny a răspuns:

Lasa, nu fa nimic, o sa treaca ceva timp si o sa uiti, o sa vezi!

| Marius_3789 a răspuns:

Mama pai u la 15 ani, vrei sa fii cu un baietas de cartier, mai ales daca esti genu si cuminte, n-ai sanse.parerea mea.

| Marius_3789 a răspuns:

Pai nu te intrebi de ce ti s-a intamplat asa? primul ex tine-a la tine, ai stat cu el la vrajeala, l-ai lasat pentru primul care ti-a placut, ok! al 2-lea a facut la fel ca tine a stat la vrajeala...vezi u, nu te mai juca cu sentimentele altora, fata mea, ca poate primul a suferit ca l-ai lasat asa ca ai avut u chef...