| AlexandruAlexandru a întrebat:

Salut.Am o relatie de 5 luni si nu ma mai inteleg cu ea, adica nu sunt suficient de matur cat vrea ea.Eu sunt foarte sensibil sunt zodia Fecioara si ea e Peste. O iubesc nespus de mult si nu vreau sa o pierd. Vreau sa ma ajutati cu sfaturi ca ma vor ajuta.multumesc

6 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Eu sunt in zodia pesti. Si nu ma intereseaza cat de matur e cel de langa mine atata timp cat ma rasfata si ma face sa ma simt bine. Urmareste-o in tot ce face si vezi ce ii place cel mai mult. De exemplu daca ii place sa gateasca invit-o la tine sa pregatiti ceva, chiar daca nu stii, mai bine daca nu stii, las-o sa iti explice, sa vada ca ai nevoie de ea. Sau daca ii plac cumparaturile, mergeti impreuna, da-i un sfat, cere-i un sfat. Si daca probeaza ceva si chiar iti place, spune-i "esti foarte frumoasa". Lucrurile astea conteaza. Si daca nu o sa te aprecieze si nu o sa vezi niciun zambet pe fata ei eu zic ca nu mai are rost.

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna:X
Si eu sunt in zodia fecioara [sunt fata] si da.suntem foarte sensibili, noi punem la suflet orice si daca o persoana [mai ales persoana iubita] ne reproseaza ceva deja in ziua aceea numai la ce ne-a reprosat acea persoana.Nu ai mentionat cati ani aveti.Degeaba ea iti spune ca tu nu esti suficient de matur daca aveti 15-16 ani,este normal.Dar ea,e suficient de matura? Arata prin fapte,mentalitate ca este? Nu doar prin vorbe...
Daca mie, persoana iubita imi spunea asa ceva ii ziceam : Daca eu nu sunt suficient de matura atunci cauta-ti pe alta (in cazul tau altul) si plecambatting eyelashes.
Daca te iubeste, te iubeste asa cum esti.
Vorbeste cu ea si explica-i ca tu asa peste noapte nu poti deveni matur.
Paa:*

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Deja in ziua aceea numai la ce ne-a reprosat acea persoana ne gandim *.
Scz da ma luasem de vorba cu cinevalaughing blushing
Ps :@aantoo Invata sa scrii!batting eyelashes.

| ααntoo a răspuns:

Heii alexx'happy
paii incearca sa tye schibi.
comportate exact cum se comporta si ea cu tine.straight face
incearca sa faci pe maturuuoh go on
adica fa pe indiferentustraight face
si daca e chioar asta motivu imaturitatii tale e probabil sa isi fi gasit altu mai matur rolling on the floor
incearca sa fii indiferent pentru ca indiferenta doare;**
succes!:*

| Alina_9354 a răspuns:

Pai daca nu te intelegi cu ea abia dupa 5 luni nu stiu unde va duce relatia voastra! Poate e nepotrivire de caracter dar daca spui ca o iubesti si nu poti renunta la ea incearca sa vb cu ea si asculta-i parerea, intreab-o ce isi doreste de la relatie, cum ar vrea sa fie...totul consta in comunicare! In loc sa ne fi intrebat pe noi acum trebuia sa o suni, sa te intalnesti cu ea si sa o intrebi ce vrea de la relatia, cum ar vedea ea relatia perfecta! In general "pestii" sunt cei care ii tin sub papuc pe cei de langa ei si daca vrei o relatie in care ea sa fie cocosul si tu gaina mult noroc:*

| NorbO a răspuns:

Daca nu esti destul de matur atunci incearca sa fi!
Degeaba venim noi cu idei si ca ce sa faci. trebuie sa experimentezi ca sa vezi unde gresesti, nu e adevarata povestea cu invata din greselile altora!