| keyti a întrebat:

Am o relatie de un an de zile cu un baiat, cu o luna in urma sentimentele mele erau pure, aveam incredere in el, pina cind am aflat ca sa intilnit cu o alta fata si totodata cu mine. L-am iertat, relatia noastra a continuat, dar de atunci de cind am aflat ca el ma tradat, am incetat sa-l mai iubesc.Si acum e cel mai rau ca m-am indragstit de colegul lui de clasa...si nu stiu ce sa fac! ajutati-ma va rog mult... Funda

3 răspunsuri:
| sunshine939 a răspuns:

Odata ce iti pierzi increderea in cineva s a terminat totul.chiar daca s ar da si peste cap acea persoana.eu zic sa ii spui adevarul ca desi l ai iertat dragostea ta pentru el a murit odata cu tradarea lui si ca te simti atasata de altcineva.succes

| Scarlett011243 a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa il ierti pe acel :individ" pentru ca daca deja te-a inselat o sa o mai faca inca o data.
Si daca nu il iertai iti era mai usor sa fi cu colegul lui de clasa ( PS: Doar sa astepti un timp; sa nu creada lumea (de fapt nu trebuie sa iti pese ce spune lumea) ca iti schimbi prieteni ca sosetele).
Pana la urma soarele va iesi si in sufletul tau. stai linistita si asteapta sa treaca un timp. lucrurile se vor "repara" de la sine!

| Milkyleaves a răspuns:

Buna.Mi-as dori ca impreuna sa gasim solutii la intrebarile care te framanta.Ce-ai spune daca mi-ai povesti detaliat ceea ce ai pe suflet?E-mailul meu este:fogelline.oasis@yahoo.com.Te astept cu tot dragul :-).Doamne ajuta!