| Ionică a întrebat:

Am si eu intrebare. Nu inteleg ceva. Cum inviti o fata in oras? Am citit pe net ca nu-i bine sa spun: "As vrea sa te invit in oras" si astept raspunsul. E bine cu varianta: "Sambata am de gand sa ies in oras. Daca vrei, te iau cu mine" si astept raspunsul ei. De ce? Cum trebuie sa spun?
Cand vb cu o fata, e bine sa zic cu "te rog" si "multumesc"? Mentionez ca vreau sa am o relatie serioasa si stabila, nu aventura.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Nu este atat de dificil pe cat pare! Nu iti mai fa atatea probleme! Daca te place, indiferent de cum vei pune problema, va accepta.
Eu consider ca nu-i bine sa folosesti expresia "Daca vrei, te iau cu mine". Mai bine spui "Ce zici? Ai vrea sa vii si tu?". Sau mai pot spune "Ma gandeam sa fac o plimbare si as vrea sa-mi tii companie. Tu ce parere ai?". Degeaba stai si te gandesti atat de mult ce anume sa spui, pe moment va fi diferit. Pentru ca porti o discutie, nu un monolog.

| Simonaa5 a răspuns:

Mie imi plac baietii directi.Acum depinde de fata.Eu daca as fi in locul tau i-as spune asa "Uite cand ai timp liber sa iesim la un suc ".
Mai asteapta si alte variantehappywinking

| IloveCats a răspuns:

Da, e chiar dragut cand un tip e politicos si vorbeste cu 'te rog' si 'multumesc' si toate cele. Fetele chiar apreciaza asta.

iar de iesit, cel mai bine e sa-i spui direct, fetele vor sa auda direct, nu prin subtilitati.Ai putea s-o intrebi simplu 'Ce faci sambata?'
SI vezi in functie de programul ei, daca nu are nimic de facut, o poti invita in oras happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sa abordez o fata pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu ai putea sa i spui am doua bilete la film pentru week-end vrei sa vii cu mine