| cristina_6362 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. La inceputul scolii am cunoscut un baiat cu care ma inteleg foarte bine si vine mereu la mine in clasa si ii cunoaste si pe colegi mei...La inceput mie nu mi-a placut de el dar acu' imi place. El a stat cu o colega de-a mea dar s-au despartit si acum el sta cu alta colega. Eu sunt apropiata de le imi zice "surioara", dar nu stie ca il plac. Mie imi zice mai totul si mi-a spus pe mess ca le place pe cela doua colege ale mele si ca tine la ele.Nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Daca iti spune "surioara" inseamna ca insemni ceva pentru el si ca are o incredere orbeste in tine. Nu trebuie sa-l superi si nici nu rebuie sa incerci sa-l desparti de anumite fete, doar din gelozie. Gelozia poate strica o frumoasa prietenie. Poate ca si el te place, dar nu are curajul sa-ti spuna, crezand ca tu il iubesti doar ca pe un frate. daca tot sunteti asa de apropiati, nu ar stica sa vorbesti putin cu el despre sentimentele dintre voi doi. Poti sa-i spui ceva de genu : "Sti, cred ca sentimentele mele pentru tine sunt ceva mai mari decat ai crede tu." Nu trebuie sa-l "omori" cu intrebari si sa-l obligi sa-ti spuna pe cine iubeste cu adevarat sau daca te iubeste si el pe tine. Poate te iubeste ca pe o sora si atat. Indicat este sa-ti pui o prietena sa-l intrebe daca te place sau poti sa faci si tu in felul urmator: Poti sa-ti faci un id de mes, dandu-te drept o colega sau o prietena de-a ta. Nu uita, id-ul trebuie sa contina un nume asemanator cu al respectivei. Bineinteles, trebuie sa-i ceri acordul, ca apoi sa nu se trezeasca cu vreo surpriza si ea si el, astfel incat sa te creada o persoana cam dubioasa si sa se cam raceasca de tine. daca raspunsul lui este afirmativ, cum ca te place mai mult ca pe o sora, atunci poti sa-i spui si tu lui cum ca l-ai placea (toate astea trebuie sa se intample pe id-ul colege). Daca le place pe acele fete si nu pe tine, nu dispera. Nu uita ca pentru el esti vazuta foarte bine, spunandu-ti "surioara". relatiile de prietenie dintre o fata si un baiat buni prieteni poate sa devina si o altfel d relatie

4 răspunsuri:
| Loredana96 a răspuns:

Din moment ce iti spune surioara... tine la tine.Ar trebui sa ii spui ca il placi, va ramine socat.Si mai departe deja depinde doar de el. Pina la urma va face o alegere.

| EGT a răspuns:

Intreaba.l daca tine la tine sh ce crede despre tine.sh eventul poti sa.i spui sh ce crei tu despre el...successmugfunda?love struck

| cristina_6362 explică:

Nu pot sa ii spun...de fapt a doua colega e de la alta scoala si cand e prima colega cu noi o baga mai mult in seama pe ea si nu pre vorbeste cu nimeni dar cand nu e ea vorbeste cu toti

| cristina_6362 explică:

Momentan suntem certati pentru lucrur de care v-am povestit ca el nu baga pe nime in seama cand e prima colega cu noi...