| Aηηy a întrebat:

Buna :-s!
Mie imi place de un coleg de clasa(y) de anul trecut si i-am spus unei colege de clasa ca il plac. Colega a fost impreuna cu x, alt coleg de clasa iar x a intrebat`o daca imi place de cineva. Colega i-a spus lui x ca imi place de y. Acum cei 2 colegi s-au despartit, eu am lipsit de la scoala 1 luna si 2 saptamani pentru ca am fost in spital, am fost operata si apoi a trebuit sa stau acasa ca sa ma refac. Luni ma voi duce la scoala. Nu e asta problema cea mai grava. Eu nu vreau ca y sa afle ca il plac pentru ca apoi o sa faca misto de mine si o sa rada ( asa face mereu). Cand au avut informatica, eu am vorbit cu colega, care s-a despartit de x pe mess. Ea mi-a spus din ce cauza s-au despartit si eu am facut porstia de a-i spune ei ca si mie mi-a zis x ( baiatul de care s-a despartit) de ce s-au despartit si ca el vrea ca eu sa o consolez pe colega mea cand vin la scoala. straight face Ea i-a spus lui x exact ce am vorbit eu cu ea si acum x vrea sa ii spuna lui y ca il plac, chiar azi. I-am spus ca o sa neg si ca o sa ii spun lui y, in caz ca ma baga in seama ca nu il plac dar x mi-a zis ca are dovezi arhivele, tot ce am vorbit eu cu el despre y. Ce as putea sa fac ca y sa nu afle ca il plac? fundita kiss crying, va sunt recunoascatoare pentru sfaturi.

Răspuns Câştigător
| BGratziela a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa îi spui verde in față! Da, te-am plăcut. asta este la trecut, acum la prezent nu mai insemni nimic! ( Asta cred ca ar trebui sa ii spui, mai ales ca este un mitocan si râde dacă tu îi spui ca îl placi ) Funda? love struck

3 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

Daca respectivul Y e atat de prost incat sa afle ca o fata il placa si incepe sa rada si sa faca misto, draga mea ai gusturi foarte proaste. Si daca tot ce ai vorbit cu colega aia a ta, ea a spus altuia, atunci iti alegi si prietenii foarte prost straight face Cred ca ai lucruri mai importante la care sa te gandesti decat ca o sa afle Y.

| TanyaX3 a răspuns:

Daca respectivul y afla,ii spui ceva de genul "si ce"sau altceva care sa ii inchida pliscul, iar daca isi bate joc de tine, il lasi in pace...e clar ca nu te merita!
Bafta!big grin

| Denis97 a răspuns:

Primul lucru care il faci este: du-te la el si spune-i ca il placi!
al doilea lucru:daca incepe sa rada alegeti altu
al treilea lucru:si o fata dela mine din clasa mi-a spus ca ma place, problema e ca mie nu mi-a placut de ea ci de alta
al patrulea lucru:mie imi place de o fata din clasa ink din clasa a5-a,am mers si i-am spus si na zis nimic
cam atatbig grin