| aleeB a întrebat:

La inceputul anului unui coleg de la mine din clasa ii placea de mine, si a vrut sa se mute cu mine in banca. A stat cu mine in banca o zi si dupa aia s`a mutat pentru ca fosta mea colega de banca nu isi gasise alta colega. Dupa cateva zile dupa ce s-a mutat iar, am aflat ca nu prea ii mai place de mine si incepusem sa ne intelegem din ce in ce mai prost. Nu m-a bagat in seama vreo 2 saptamani, pana a facut diriga` mutari in banca. Atunci eu stateam in a4a banca si am vrut sa stau mai in fata si pentru ca colega mea de banca nu a vrut sa stea mai in fata m-am mutat singura, si atunci el ca sa nu stea in prima banca, unde il pusese diriga a zis ca vrea sa stea cu mine si diriga l-a mutat. Prima zi nu prea ne-am vorbit, dar dupa aia am inceput iar sa ne intelegem foarte bine, la fel ca inainte, doar ca acum se uita toata ora la mine, glumeste, imi zambeste mereu dar intr-un mod diferit. Mie la inceput nu mi-a placut de el dar de cand sta cu mine in banca iar il plac din ce in ce mai mult. Problema e ca mai am o colega cu care ma inteleg foarte bine si ei ii place de el si lui de ea si mi-a spus ca tine mult la el, iar eu i-am spus ca o sa stau departe de el pentru ca atunci nu imi prea placea de el. Doar ca lui nu prea ii mai place de ea, mereu o evita si nu o baga niciodata in seama, doar daca ea ii zice ceva. Un sfat ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| EllyFMS a răspuns:

Daca lui ii place de tine degeaba i.ai facut tu promisiuni prietenei tale. frate. daca va placeti reciproc combinati.va si punct. daca prietena ta chiar iti e prietena va intelege ca oricum nu mai are la el nici. o sansa [asta pentru ca nu a profitat de ea cand a avut ocazia.]. happy

Succes cu tipu`. pup:*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna! ar trebui sa ii spui ce simti pentru el, si daca si el te place atunci nu mai conteaza prea mult sentimentele prietenei tale daca lui de tine ii place de ce sa fie cu ea, poate pe ea nici nu o place, in + dac ai zis ca se uita des la tine iti zambeste, glumeste cu tine inseamna clar ca te placehappy de aceea spune-i cat mai curand seintimentele tale pentru el si veivedea ca nu vei regretawinking bafta:*

| Graphee a răspuns:

Bună.
Eu cred că ar trebui să vorbiţi, să îi spui ce simţi pentru el. Şi apoi, totul va merge de la sine.
Nu trebuie să te gândeşti la sentimente colegei tale faţă de el, contează sentimentele tale.

Multă baftă.

| aleeB explică:

Multumesc mult de sfaturi love struck

| dany3l22 a răspuns:

Da asa am facut si eu imi place de o fata din banca a3a si din prima banca m-am mutat in a2a dupa care i-am cerut la diriga sa ma mute in banca cu ea si eu fac la fel ca el o privesc in fiecare ora rad impreuna cu ea in fiecare ora desi profele imi tot atrag atentia si sa stii ca baiatul te place mult