| Marius_7427 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare... Am fost cu o fata aproape 5 ani si am tinut unu la celalat reciproc. Eu am fost primul ei prieten.De vreo 6 luni s-a schimbat putin aveam impresia ca nu ii mai pasa de mine si de cam o luna ne-am certat putin de la niste motive banale si a spus ca vrea sa ne despartim. Dupa vreo 7 zile am aflat ca are alt prieten eu am avut incredere in ea dar au prostito prietenele ei.eu asa banui.Cum sa fac sa o las in pace sau sa mai incerc eu is constient ca tine la mine dar ma gandesc ca poate vrea alt baiat sa vada cum este. o relatie cu altu! Eu sunt un tip mai gelos de felul meu dar o iubesc enorm! Si n-am stare dimineata ma trezesc ma gandesc la ea si tot timpu numa pe ea o am in cap. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Tu esti un tip cumsecade, pare ca si ea este cumsecade, dar i s-au urcat altele la cap. Pana nu scapa ea de ideile astea noi, nu se poate sa fie liniste in casa voastra. Eu zic sa o lasi libera pentru o perioada, sa judece ea ce vrea in viata asta, sa speram ca isi da seama la ce este gata sa dea cu piciorul. Asta daca tu consideri ca tot ce a facut ea este o copilarie si poti sa uiti, nu doar sa ierti asta.
O relatie se bazeaza pe comunicare si intelegere la fel de mult ca pe iubire, trebuie sa stii ce se intampla cu ea, sa incerci sa o ajuti sa treaca peste schimbarile astea.

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai cum sa o lasi sa incerce altceva? maine poimaine te trezesti ca te cheama la nunta! trebuie sa iei masuri radicale chiar acum! ideea e ca daca nu te mai vrea nu ai ce sa ii faci dar zi-i ca daca va vrea sa impacati nu ii vei mai acorda o a doua sansa! succes!

| Dizzydizz a răspuns:

Te cred.Si cunosc sentimentul ala, parca ai o durere asa, ceva care te apasa.

Fii iubitor cu ea peste masura. Dar in niciun caz gelos.Si asa daca vrea sa te insele oo va face cu sau fara stirea ta.
Daca te vede posesiv se plictiseste mai repede de tine.
Doar spune-i daca mai aduce vorba de el sa stati toti 3 sa vezi ce zice.
Daca tine la tine, daca te iubeste nu va fi cu altul:*
Mult succes si lasa timpul sa treaca, doar el vindeca totul.

| Miauti a răspuns:

Pai ar tr sa-i vorbesti mai intai, spundu-i ce sa aleagea pe EL sau TINE. Indiferent ce alege ii dai cale libera, dar sa ti spuna de ce a plecat, macar sa stii si tu motivul.
Poate astepta mai mult de la tine...

Oricum asa se intampla cu majoritatea cuplurilor incep sa se plitiseasca si traiesteti viata incontinuare.

| brunetiktm_7013 a răspuns:

Poate i-ai acordat prea multa atentie si s-a plictisit. dupa parerea mea, ar trebui sa o suni si sa o intrebi frumos:"draga mea spune-mi daca mai exista o sansa de impacare. eu incerc sa iert si pentru ca te iubesc as fi in stare sa-ti mai dau o sansa. nu-mi raspunde acum, gandeste-te bine, daca nu, lasa-ma nu ma mai amagi si lasa-ma sa incep o alta viata, dar fara tine!

Eu am trecut prin asta, dar eu eram cea vinovata si i-am pus niste intrebari si l-am lasat s ase gandeasca. si pana la urma a ramas cu mine.
Apropo sp sa se gandeasca si sa ia o decizie indiferent care e ea, dar sa o ia singura, pentru ca "prietenii influenteaza foarte mult", la fel ca si in cazul meu!

Bafta!
Esti un tip Ok si e frumos din partea ta ca respecti o fata. Putini sunt ca si tine in ziua de azi!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iubesti nu exista ''lasari'' la un altuwinking. Iar parerea mea cu faza asta, e ca pica din start RESPECTUL aci... altceva, daca mai merita sa lupti pentru ea(tu stii asta, nu ma bag), ar trebui sa renunti la a mai fi gelos, si'ar trebui sa fii mult mai ingaduitor de cum ai fost pana acum... ps.winkingbafta si multa fericire!