| HV8 a întrebat:

Salut TPU
Eu am aproape 20, ea aproape 16
Ne.am despartit anul trecut in decembrie inainte de vacanta dupa o relatie scurtuta dar am pus suflet amn2 genu ala de relatie care iti pare nu perfecta ce reala
am vorbit in fiecare zi toata vacanta i.am zis ca nu pot fara ea...ea nu.mi zicea asta da nici nu ma lasa...vedeam ca tine la mine si ea stia ca eu tin enorm la ea.
s-a terminat vacanta si am mers amn2 la internat ne.am vazut dar nu mai mergeam jos doar noi cum faceam inainte...ea statea cu prietenasii aia buni ai ei si.mi tot facea in ciuda iar eu mergeam jos sa fumez(m.am apucat de fumat dupa ce ne.am despartit.din cauza starii pe care o aveam si inca o am) cand vedea ca sta cate o fata pe langa mine sau ca vorbesc cu altele repede imi dadea mesaj ca de ce sunt suparat ca nu mai sunt cu ea ca sunt multe fete prin internat care ma vor si asa si e fara sa ma laud sau ceva dar degeaba pentru mine exista EA si restul(care nu ma intereseaza sincer) si pe ea o vor multi o vor doar o data si gata!
eram la 1 metru unul de altul de multe ori fiecare cu "trupa" lui dar noi vorbeam prin mesaje mai mergeam eu la ea (de fata cu restul care pierdeau vremea pe acolo) stateam putin ma musca sau ceva apoi nu ma mai baga in seama deloc mai venea ea la mine daca ma vedea mai fara chef de nimic imi lasa niste urme pe gat, piept, brate unde apuca"tageam' unu de altu pe acolo pana oboseam amn2 se vedea ca eram in lumea noastra inca parca eram doar noi acolo asa "razboaie" trageam voia sa-mi demonstreze ca daca e micuta tot e tare dorita de altii, frumoasa, ca.mi poate face in ciuda si daca are sentimente pentru mine ca poate eu nu aveam nevoie sa-mi demonstreze stiam deja toate astea de aia si eram asa nebun numa dupa ea, avea ea ceva al ei era diferita, si ne.am certat intr.o seara pe tema asta ca.s eu gelos si am facut prostia sa zic ca e ca restul fetelor si atunci a zis si ea ca de fapt nu tin la ea ca daca tineam nu ziceam asa dar noi despartiti si tot ne purtam ca si cum am fi... ca si cum daca fac eu ceva o pierd...imi spunea ca nu are rost nimic din ce fac dar ii placea sa vada ca nu renunt la ea ca oricum ar fi, ca ea ramane importanta pentru mine
stateam la tigara in fata int ca sa o vad cand urca ea venea seara jos si facea galagie la propriu sa o aud si daca nu venea la mine sau eu la ea o gramada de genu mai rau e ca am vazut asa cu e ea si dupa le.a intors pe toate ca de fapt nu a tinut de loc la mine ce la altu si a tot spus chestiile astea pana m.a facut sa cred ca asa e stia ca ma poate rani cu chestiile astea dah nu inteleg de ce a facut.o daca ma gandesc bine nu stiu ce sa mai cred...pt ca inca ma gandesc ca nu e nimic rau in ea si ca vorbele alea au fost doar ca sa ma zgaraie cu ele
m.am enervat degeaba si de gelos eram gelos pentru ca vedeam cum altii nu dau 2 bani pe ea dah pentru mine ea era cam tot, micuta, baietoasa dah era sincera cu mine si.mi placea asta...dac i.as zice acuma ca mor dupa zambetu ala tot nu m.ar crede dah deja se face o saptamana de cand nu mai vorbim deloc si imi vine sa ma urc pe pereti asa stari am nici nu mai vrea sa vorbeasca cu mine am impresia ori ca am facut ceva ori ca nu am facut sau ambele variante raman la ideea ca femeile trebuie iubite nu intelese e greu sa iubesti o fata dar sa o intelegi imposibil sad cred ca ma indeparteaza asa pentru ca inca tine dar ceva nu e in regula pentru ea
ca daca nu ar fi tinut deloc nu ma indeparta asa si dupa ce ne.am despartit nu mai vorbeam atata ceva s.a intamplat si nu stiu ce mor de gandu ca ma credea o data si acuma orice fac trece pe langa ea...sau se comporta ca si cum nu i pasa...dar nu cred ca are cum sa nu.i pese imi e dor de ea dar orice as incerca sa fac pare ca sunt doar un fost care o streseaza sad
Nu pot sa o dau dracu sad nu sunt genu sensibil chiar deloc dar acuma am dat rau cu bata in balta
Sfaturi? de orice fel (scuze pentru roman si eventualele greseli)

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

O sa iti fie, cand o sa realizezi ca nu a meritat. Dar o sa mai treca un timp ( depinde de tine cand esti dispus sa o lasi)

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Internat la 20 de ani? sa inteleg ca nu urmezi o facultate? mortii ei de jigodie dao dracul, tu trebuie sa experimentezi cat mai multe cearsafuri

| HV8 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Faculta urmeaza si ea, cat despre cearsafuri o voiam doar pe ea :l

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru HV8):

Trist frate iti va nenoroci tineretea jigodia

| LaLaura a răspuns:

Iti spun un mic secret : varsta chiar conteaza.
Ea este imatura din punct de vedere a unei relatii, nu doreste ce doresti si tu, deocamdata doreste sa experimenteze, sa iti faca in ciudata, sa fii gelos, sa vada asta. O fata matura care stie ce vrea de la o relatie nu te punea in situatia asta, ci ramanea cu tine, nu cauta scuze ca sa te raneasca.
Ea este adolescenta, si adolecenta este foarte imprevizibila.
Asa ca e decizia ta, daca esti cu ea doar sa o cresti, ca apoi cand stie ce vrea sa fi cu adevarat cu ea, sau incerci sa o uiti, si sa o lasi cu adolescenta ei altceva nu ai ce sa faci. Ori o placi asa cum este ea, cu bune si cu rele, ori cauti pe cineva care ti se potriveste, care aveti aceleasi principii si sunteti pe aceeasi lungime de unda.

| HV8 explică (pentru LaLaura):

O iubesc asa cum este cu toate, a reusit sa ma faca sa ma simt intr.un anume fel si nu orice fata a reusit asta dar acum nici nu mai vorbim si am niste stari groznice din care nu mai pot iesi dar e si vina mea ca m.am atasat asa rau

| HV8 explică (pentru LaLaura):

O plac cu toate bune si rele toti avem si si dar aum nici nu mai vorbim si am niste stari din care nu pot sa ies.e vina mea cred ca m.am atasat asa de tare

| LaLaura a răspuns (pentru HV8):

Atunci nu te mai plage.
Tu decizi ce stare ai, nu ea. E doar viata ta, si crede-ma ca iubirea nu inseamna ca partenerul sa sufere, ci inseamna sa fi fericit cu el, sa simti asta si sa te faca sa zbori de fericire.

| HV8 explică (pentru LaLaura):

Ne.am despartit si nu mi.e bine fara ea
sad

| LaLaura a răspuns (pentru HV8):

O sa iti fie, cand o sa realizezi ca nu a meritat. Dar o sa mai treca un timp ( depinde de tine cand esti dispus sa o lasi)

| ShadonyX a răspuns:

La fel am patit si eu.Si spre surprinderea mea tot cu o fata de 16 ani.Nu are rost sa suferi dupa ea, iti spun sigur ca si eu am facut la fel pana mi-am dat seama ca nu merita.O sa-ti spuna sigurat ca nu stie ce sa faca sau altceva.Pe scurt, nu fi trist ai totusi 20 ani.O sa gasesti una de care o sa-ti doresti sa scapi si nu o sa stii cum.

| HV8 explică (pentru ShadonyX):

Problema e ca a aprins ea ceva acolo in mine ce nu au reusit multe fete si cu hainele pe ea, nu crede nimeni ca un baiat de 20 ar putea suferi dupa o fata sau ca a iubit.o mai ales in anturaju in care ne aflam noi doar asta vezi curve si tampenii de genu, nu stiu de ce dar m.a innebunit rau si acuma nah nici nu vreau sa vad alta fata, doar la ea ma gandesc tot timpul...sunt curios maine daca o sa ne vedem macar o sa se uite la mine? :l aiurea cand lasi armele jos in fata cuiva si ii arati cum esti tu de fapt ramai cu durerea si dezamagirea aia...cumva treci peste dar te schimba treburile de genu asta

| ShadonyX a răspuns (pentru HV8):

Adevarat.Asa am facut si eu.Am fost un baiat super cu ea si ce a facut si-a bagat picioru in tot.E adevarat si ca aceste treburi te schimba.Esti total diferit.Viata asta e plina de curve dar, nu poti sa faci nimic.Si faza tare e ca daca te comporti cu ele bine te parasesc daca te comporti urat, poate raman sau si atunci te parasesc.Deci,nu e bine deloc.Numa na, cand iti place de o persoana nu o vezi cu adevarat numa dupa ce deschizi ochii.Asta e, nu se sfarseste aici.Pana o sa-ti dispara aceste ''sentimente'' dureaza putin.Nu e capat de lume nici la tine nici la mine.