| DonMecanico a întrebat:

Ceau. Am sa va spun o poveste intre mine si o fata, sa incep cu inceputul, am cunoscut-o pe un xat, e din acelasi oras cu mine, are aceeasi varsta cu mine, vorbim de 4 luni dar totul virtual, inca nu ne-am intalnit fata in fata pentru ca de exemplu timp de o luna a fost plecata la varasa in alt oras, dupa am fost eu plecat in alta tara timp de o luna si ceva si tot am luat legatura pe mess, intr-un fel am fost/ suntem impreuna virtual, ne-am vazut in poze, ne placem, tinem unul la altu, dar in astea 4 luni au fost numai certuri banale, eu fiind gelos de fel si stie asta, fiind gelos i-am zis sa renunte la " chat-uri ' ca ea de fel intra pe d-alea, eu nu le mai suport si i-am interzis dar ea nu vrea, si pe subiectul asta au fost nu stiu cate certuri, atunci cand am plecat in alta tara timp de o luna si cv, urmand sa si ne intalnim atunci, doar ca a-2-a zii aflasem ca trebuie sa plec...si am zis sa renunt, adica gen sa ma despart de ea pentru ca na, dar am tot luat legatura pe mess si in timpul asta cat am fost plecat,am venit la sf lui august acasa, si era normal sa ne intalnim dar eu intr-un fel n-am vrut, pentru ca nu eram pregatit, eu ii dadusem niste poze mai vechi cu mine etc, si ma gandeam si inca ma gandesc ca poate nu o sa ma placa, si pana in acest moment am bagat orice fel de scuza, ca ne intalnim peste 1-2 saptamani si tot asa in ultima vreme tot ne-am certat si mi-a zis ca numai tine atat de mult cum tinea la mine inainte sa ii spun ca plec si ca ma despart de ea, dar a zis ca inca tine dar nu ca atunci, eu nu stiu ce sa mai fac, tin la ea enorm, am prins foarte drag de ea, dar ea se comporta ciudat, poate si eu ..gen ca sunt nepasator de ea. asta imi spune ea, dar eu din contra tin la ea, poate nu ii arat asta, dar nu stie ea ce simt pentru ea... asa imi zice si ea mie ca tine la mine, ca nu stiu ce. si eu nu prea cred, a zis sa ma schimb, dar nu stiu ce sa mai fac. nu stiu daca ati inteles pana la urma ce-am vrut sa zic, dar vreau sa imi spuneti ce sa fac, am vrut sa povestesc tot, ca sa va dati seama ce si cum, vreau sfaturi, dau funda.

Răspuns Câştigător
| florg78 a răspuns:

Dupa un timp incepe sa apara monotonia, plictiseala, daca tu chiar o iubesti fa tot posibilul si intalnitiva, pentru ca daca renunti asa usor s-ar putea peste timp sa ramai cu un regret,, DACA NE INTALNEAM POATE VIATA MEA AR FI FOST ALTFEL"

2 răspunsuri:
| alixD a răspuns:

Pai cel mai simplu ar fi sa va intalniti.Nu iti fie teama nu cred ca esti fff schimbat in pozele alea asa ca incearca sa va intalniti.Si dupa vezi cum merge rel daca merge bine continuati daca nu ramaneti amici si gata.Si u daca tii la ea arata-i asta ii place unei fete prin vorbe dulci, esturi frumoase stii u.Bft :*:*

| Dianochka a răspuns:

Stii,s-ar putea sa nu mai ''tineti'' unul la altul atit de mult dupa ce o sa va intilniti, o stiu din propria experienta, adica oamenii sunt foarte diferiti pe net si in realitate.Ar trebui sa va vedeti intii apoi sa hotariti daca suneti sau nu impreuna mai departe.Si nu iti fie frica.Bafta:*