| cristissz a întrebat:

e normal ca la 14 ani sa am penisum de 20cm,barba destul de mare(mi-a crescut fara sa ma rad inainte,acum am inceput sa ma rad),par pe maini (incepe sa creasca), par pe picioare plin, etc...e normal ca la varsta asta sa mi se intample asa ceva? am colegi de clasa si nici mustata nu le-au dat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca masuratoarea ta incepe de la gaura fundului, atunci poate sa aiba si 20 de cm.
Totusi, incearca sa-l masori cu linia, pe el, nu sub el, ca in poza din linkul asta:
http://www.penimaster.ro/masorlung.html

| LoveSleep a răspuns:

Cum l-ai măsurat, că nici liniarul nu avea 20cm.

| ShamelessQboy a răspuns:

Si spui ca ai doar 14 ani? LoL până la 18 o sa ai un al treilea picior laughing

| SunshineStar a răspuns:

Toată lumea se dezvolta diferit si e normal sa nu creștem toti în acelasi timp. Si nu te mai agita tu de mustața colegilor tai, că o să le creasca si lor cândva laughing. Pe tine te-a lovit pubertatea mai devreme csf.