| RAY a întrebat:

Baieti de la varsta a inceput sa creasca barba la voi?
nu ma refer la mustata si la barba

42 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pe la 17 ani incepuse cate putin asa, mie oricum nu-mi place cu barba.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Tie de la 17 ani tia crescut barba pe fata?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cam asa, depinde de organism si de fiecare in parte

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ce chestie, ma mir sincer, eu am 27 si abia imi creste pe fata, mustata am dar barba nu creste

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cum ziceam,, depinde de fiecare organism.
Ai un lucru in - de facut,, stii ce aiurea e sa stai sa te barbieresti des?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Bine eu si arat extrem de tanar, dar vad ca si dezvoltarea mea parca e intarziata la propiu, am eu o gena mai deosebita ca majoritatea poate

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Probabil e vorba si de genetica, sunt destui plozi care la 14 ani arata ca de 25 de exemplu, sunt cazuri si cazuri/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Am vazut si eu de astia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Esti imberb, Ray?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Scrie in limba romana

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta-i chineza de nu o intelegi?thinking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

IMBÉRB, imberbi, adj. (Livr.; adesea substantivat) Căruia nu i-a apărut încă barba; p. ext. (peior.) tânăr. – Din fr. imberbe, lat. imberbis.
e din franceza cuvantul, adica ba da dar nu pe toata fata

| T0T a răspuns:

Cam pe acum văd că începe.

| RAY explică (pentru T0T):

Ce varsta aveti?

| T0T a răspuns (pentru RAY):

| RAY explică (pentru T0T):

Ca inaltime ai peste 1, 70?

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Da.

| Nemessys a răspuns:

16 ani.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Tu ai avut barba la 16 ani?

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Dap. Si nu cum poate iti imaginezi tu cateva firicele sau daca dadeam cu mana se simtea ceva aspru...
Am colegi de clasa care nu-i vad niciodata cu barba deoarece se barbieresc o data la cateva zile. laughing Insa eu o fac cam o data la 2-3 saptamani.

| Clorox a răspuns:

La 17 ani e completa straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Mustata dar nu barba

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Stii tu mai bine ca mine ca sa faci afirmatia asta tampita? Erai acolo cu bine in baie cand ma berbeream? Eu nu tin minte sa te fi vazut.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu am facut nici o afirmatie, am scris ca poate era mustata nu barba

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Era mustata. Care crestea pe falci pana sus la urechi. Oooo da.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai avut o pubertate mai rapida poate, poate esti si inalt poate, ai mai mult testosteron, faza e ca vad un video si mam grabit cand am scris

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Poate. De la 15 ani stiu ca ma berbersc la fiecare 3 zile. Daca las 8 zile cam asa, zici ca sunt popa la cum creste. Am doar 183 cm, nu sunt chiar asa de inalt. Pe la 20 de ani am incetat sa mai cresc din pacate. Mi/ar fi placut undeva pe la 190 sa ma opresc

| RAY explică (pentru anonim_4396):

La fiecare 3 zile? wow, faci culturism? manci multe grasimii? ai un nivel mare al testosteronului clar

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Candva imi doream si eu peste 1, 90,, sa fiu cat mai inalt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Am facut sala cativa ani dar nu culturism. Poate o sa mai fac in viitor dar acum ma limitez doar la alergat dimineata. Mananc multe fructe, legume, peste, branzeturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

EH, ce sa ii faci. Ne limitam doar la vise laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt destul de inalt si eu, nu duc lipsa de inaltime,, adica nu sunt deloc mic.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Omega 3 creste nivelul testosteronului si branza si cardio pe sesiuni

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cat ai?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Undeva peste 1, 80 din ce stiu eu

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dimineata suntem mai inalti ca seara
http://adevarul.ro/......index.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu creste barba la toata lumea.
Sunt unii cu barba foarte deasa si le si place sa si-o cultive, altii care lasa doar contur / scurta (gen eu), iar altii la care abia daca le apare un cioc si o mustacioara.
Ma rog, eu oricum sunt urat si cu barba si fara.
De pe la 15-16 ani, mai mult 16 a aparut mustata, dar n-o lasam prea mare de aproape aratam ca Dragnea, nici acum n-o las.
Barba a aparut tot cam atunci, poate pe la 17-18 ani mai proeminenta, dar abia recent o las sa creasca mai multicel, atunci arata prea salbatic parul facial pe mine. Iar acum nu mai am nici par in cap. Arat ca un copil batran. Asta e viata.

Răspuns utilizator avertizat
| AlxCr a răspuns:

Am aproape 19 ani si de-abia am mustata, nu inteleg de ce nu-mi creste laughing
Cred ca depinde de organism, probabil.

| Marian6999 a răspuns:

Pe la 12 si acum am 16 deci e da, dar nu o suport pentru ca ma mananca si creste prea mare si groasa si se gadila persoana care face o treaba acolo.

| hashtaghashtag a răspuns:

La 15 ani a inceput asa usor cate un fir. Pe la 16 deja aveam cioc. la 17 ciocul acela a devenit des. La 18 aveam deja barba ok peste tot. Acum la 19 ani am o barba mai mare ca a tatei