| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am si eu o mare enigma si as vrea sa o descifrez.am sa minimalizez toata poveste! am intalnit o fata la un majorat am gadilit-o si ma tot prosteam cu ea si a doua zi o colega mi-a spus ca o cunoaste si ca i-a zis tot ce i-am facut...iar colega mea a intrebat-o dupa aceea daca ar vrea sa vorbesc cu ea si o zis da si am inceput sa vorbesc cu ea pe facebook, si am tot vorbit si se apropia balul unui liceu la care mergeam aman2 si am intrebat-o cu cine merge si a zis cu niste prietene si dupa aia a intrebat de ce.dar n-am mai zis nimic, credeam ca voi merge cu ea, dar pana la urma nu s-a mai intamplat.acolo ne-am intalnit am pupat-o si n-am mai stat.ea a plecat afara si n-am mai vorbit.iar dupa cateva zile am intrebat-o daca e rusinoasa si ea m-a intrebat de ce mi se pare asta si i-am zis ca nu vorbea cu mine la bal si a zis ca aa da pai eram cu prietenul si eu am ramas masca pentru ca si l-a gasit cu cateva sile inainte de bal si nustia nimeni de el.ma rog am zis ok eu trebuie sa ies si nu am mai vorbit.dar pe la scoala cu colega mereu vorbim de ea eu cu colega si imi povesteste depre ea multe si despre prietenuso ca e foarte tacut si o enerveaza ma rog, si si cand sunt cu prietenii (prieteni comuni cu ea) daca vorbeste ea la telefon cu o prietena si prietena ii spune ca ii cu prietenii ea ii spune saluta-l pe "mine " din partea mea si eu ii spun si din partea mea..acum nu stiu ce sa cred ce sa fac? daca ea ii fericita cu el daca ar vrea oare sa fie cu mine..nu stiu cum sa procedez pentru ca nici nu mai am facbook si chiar daca as fi avut n-as fi vorbit cu ea inainte sa o intreb pe colega mea daca fata ar fi vrut sa vorbeasca cu mine. sper ca ati inteles cat de cat..scuze pentru graba si limbajul...CE parere aveti? ce ar trebui sa fac? mersi

15 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Stay chill! Te ingrijorezi prea repedee.Du-te si vorbeste cu ea!

| Zenit313 a răspuns:

Bea o bere.

| EnglandGB a răspuns (pentru Zenit313):

Prefer vinu'.

| Zenit313 a răspuns (pentru EnglandGB):

Perfect!

| NuMaContrazice a răspuns:

Vorbeste cu ea.

| chazz a răspuns:

Mane e complicat. femeia e ca un joc de sah, iti trebuie strategii ca sa o cuceresti.Depinde ce simte ea..ar putea fii cu acel baiat doar asa "de misto". Vorbeste cu ea in continuare in limita bunului simt doar ca prieteni, are prieten si e urat sa te dai la ea asa. dupa ce se desparte sari ca un leu pe ea rolling on the floor
o poti invita afara ca amici insa fara "dulcegarii" happy
tot ce ti-am spus sunt niste sfaturi poti sa le iei in considerare sau nu.
totul depinde de tine happy
Numai bine!

| DeleteAcount a răspuns:

Toate intrebarile trebuie adresate doar ei, si nu colegei...fa-ti curaj si intreab-o...iar tu vezi ce simti cu adevarat p/u ea (prietenie sau ceva mai mult
)

| EnglandGB a răspuns (pentru DeleteAcount):

Ok.thanks,eu cred ca simt ceva pentru ea nu am apucat sa vorbim ff mult, dar simt..ma tot gandesc la ea chestii de genu..nu stiu cum sa iau legatura cu ea mi-am sters facebooku si nu vreau sa-l activez iar numarul ei nu mi l-a dat cand l-am cerut si n-as vrea sa il cer prietenei sale. ceva sugestii?

| DeleteAcount a răspuns (pentru EnglandGB):

Incearca sa mergi pe linga scoala la care invata, poate o s-o gasesti acolo, sau da, sa ceri numarul ei de la colega ta, insa cred ca e mai bine sa-i spui asta direct ...si incearca, daca o gasesti la scoala nu discuta in acel moment toate aceste lucruri, incearca sa o convingi sa va vedeti in alta zi intr-un loc mai retras unde sa nu te deranjeze nimeni de la discutie...
Sper ca ti-am fost de ajutor, dar mai departe conteaza ce decizie vei lua tu.
Succes!

| M4D4L1N a răspuns:

Nu prea ai incredere in tine. De ce trebuie mereu sa vorbesti cu colega ta? Ia atitudine si vorbeste cu dormnisoara respectiva. Iti spun sigur ca s-a combinat cu acel papleaca doar sa te faca pe tine gelos si sa te apropii mai mult de ea. Sa ti-o doresti mai mult. Asa ca nu pierde timpul, bate fierul cat e cald. Succes!

| EnglandGB a răspuns (pentru M4D4L1N):

Faza cu gelos pica, pentru ca eu vorbeam cu ea sa zicem de 1 sapt si am inteles ca cu ala vorbea de mai mult timp..deci..si da is mai timid..nu stiu cum sa dau de ea.

| Petcu_Doina_1978 a răspuns:

Sa fi mai curajos. vorbeste cu ea fata, n fata, nu ai nimic de pierdut. daca o sa fi timid, o sa ai numai de pierdut.bafta.

| EnglandGB a răspuns (pentru Petcu_Doina_1978):

Mersi,de obicei sunt timid la inceput si nu prea vorbesc deschis cu nimeni dar dupa e nasollaughing am intalnit o fata o data si eu nici macar nu ma uitam la ea iar dupa ce am inceput sa vorbim mi-a spus ca credea ca sunt un pampalau care nu vorbeste si e timid dar s-a inselat foarte tare si ca sunt super ok...Nu stiu cum sa fiu ca "spirtu" chiar in fata ma potignesc..si nu mai stiu ce sa zic/fac,,

| Allinnaa a răspuns:

Parerea mea e sa vorbesti cu ea (la scoala, de exemplu) si sa ii spui exact ceea ce crezi. Veti gasi o solutie. Daca nu merge, probabil.thinking nu sunteti facuti unul pentru celalalt. P.S: nu trebuie sa iti fie teama/rusine sa vb cu ea. fetele apreciaza cuvintele sincere. happy

| EnglandGB a răspuns (pentru Allinnaa):

La fel..mersi,deobicei sunt timid la inceput si nu prea vorbesc deschis cu nimeni dar dupa e nasollaughing am intalnit o fata o data si eu nici macar nu ma uitam la ea iar dupa ce am inceput sa vorbim mi-a spus ca credea ca sunt un pampalau care nu vorbeste si e timid dar s-a inselat foarte tare si ca sunt super ok...Nu stiu cum sa fiu ca "spirtu" chiar in fata ma potignesc..si nu mai stiu ce sa zic/fac,,