| angellom a întrebat:

Salut,am si eu o nelamurire.S-au intamplat doua probleme luna aceasta. Iubitei mele i-a venit menstruatia pe 2 august si pe 6 s-a terminat.Am facut sex neprotejat pe 7 august,dar cand am simtit ca imi vine sa ejaculez am scos-o si am ejaculat pe piciorul ei.Ea spune ca s-a scurs pana pe labii. Oricum am inteles ca nu se prea poate ramane insarcinata exact dupa menstruatie,fiindca esti nefertila cateva zile.O alta problema s-a intamplat ieri,am facut SEX PROTEJAT,dar s-a rupt prezervativul.Tin sa mentionez ca nu am ajuns la ejaculare,am facut odata cu prezervativ,s-a intamplat ceva, a trebuit sa ne oprim si nu am ejaculat, dar prezervativul s-a rupt intre timp.A doua oara s-a intamplat la fel. Ejacularea a avut loc peste vreo o ora de la ultimul alt, iar atunci nu a mai existat vreo pentrare.Din pacate problema asta s-a intamplat pe 14 august, adica a 13-a zi de ciclu menstrual, iar ea deja e in perioada fertila

Am cateva intrebari:

-Poate sa ramana insarcinata daca are un ciclu regulat de 28 de zile si am facut sex neprotejat(FARA EJACULARE IN EA) exact dupa terminarea menstruatie?

-Poate sa ramana insarcinata daca sperma nu a ajuns in ea, ci doar pe labii?

-Poate sa ramana insarcinata daca nu am ajuns la ejaculare, iar prezervativul s-a rupt?(exista acel lichid pre ejaculator)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel putin d.p.d.v. al analizei teoretice, probabilitatea de a se putea forma o sarcina in conditiile descrise este foarte mica chiar spre...imposibila, in cazul in care esti convins ca reusest sa-ti tii sub control ejacularea spermei dupa dorinta ta. Sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

In toate situatiile, raspunsul este nu.