| cssmirel a întrebat:

Am si eu o prietena de ceva timp si nu imi place de ea nu tin chiar deloc la ea pot spune... Si ea e o fata chiar simpatica si tine la mine, vreau sa ma despart de ea si nu stiu cum fara sa o fac sa sufere

14 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Pai daca esti sigur ca asta vrei, explica-i situatia si lasa-i spatiu "sa sufere". Desi, daca are capul pe umeri, in secunda 2 te face sa regreti happy Dar 90% nu are, altfel i-ai fi mancat din palma.

| Denisa a răspuns:

Ce a zis ella e bine, doar ca faza cu pauza nu merge. O sa tot spere sa va reimpacati. Iti sugerez sa ii zici clar si direct ca iti e draga dar ca amica si ca nu poti avea o relatie cu o persoana pe care nu o iubesti. Nu ii cere sa ramaneti amici. Asteapta un pic sa te uite. Crede-ma ca stiu ce zic. Am fost exact in situatia ta:*

| Ixchel a răspuns:

Dacă ţine la tine o vei răni indiferent de ceea ce vei spune sau vei face. Spune-i direct, fără ocolişuri, va fi mai bine.
Şi spune-i- acum, nu mai târziu când ar putea simţi sentimente mai puternice pentru tine.

| deea40 a răspuns:

Mai bien i explici tot ce simti uh shj macar asa nu o mintzi... stie adevarul. si se va multzumi ca nu ai mintzito si va sterfe putin din suferinta

| deea40 a răspuns:

Mai bien i explici tot ce simti uh shj macar asa nu o mintzi... stie adevarul. si se va multzumi ca nu ai mintzito si va sterge putin din suferinta

| AnToOniiia a răspuns:

Stabiliti un loc de intalnire, dar sa-i spui inainte ca ai vrea sa vorbiti ceva(nu-i da nici cel mai mic detaliu). Ajunsi la fata locului, priveste-o in ochi si spune-i adevarul. Stiu ca asta nu-i deloc usor, dar e mult mai simplu decat sa te trezesti ca ea tine la tine mai mult ca la ochii din cap si ca face vreo tampenie(sinucidere). Deci, ia-ti inima in dinti si spune inainte de toate in sinea ta:"Pot s-o fac. Trebuie!"

| ClaraZ a răspuns:

Iti spun sincer. Daca tine la tine, va suferi indiferent de modul in care te vei desparti de ea.Mai bine spune-i adevarul, o sa sufere, dar poate va aprecia ca esti sincer.Bafta:*

| So Good a răspuns:

Nesimtit sad scuze dar asta esti sad daca incerci ai sa vezi ca o sa poti happy_ sa ti la ea

| Sweet00gum a răspuns:

Acum, mai tarziu, candva tot o vei face sa sufere. Stati undeva singuri, si spune-i ca... s-a terminat

| Zâmbărici a răspuns:

Pai si de ce ai lasat-o sa se ataseze de tinestraight face?
Cel mai bine ar fi sa ii spui pe fata chiar daca o va dureaoh go on. Oricum. daca nu tii la ea nu are rost sa mai fiti impreuna dar nici nu trebuia sa ii dai sperante.Parerea meatongue

| AlexandraFoo a răspuns:

Si eu sunt fii fata si as suferii sa aflu acest lucru. Dar ai putea sa incepi cu : ii zici ca vrei sa te intalnesti cu ea in parc, sau altundeva. Apoi cand ajunge o iei de maini si ii zici : ii pare rau, am petrecut ceva timp impreuna si chiar m-am distrat. Dar relatia aceasta nu mai poate continua. Nu este vina ta, este a mea. Poate esti suparata, dar chiar si asa as vrea sa ramanem amici. Si apoi ii zici Ok? Si vezi ce raspunde. Daca zice bine, ii zici mersi pentru intelegere, sper sa ne mai vedem. Daca zice nu, ii mai nasol. Ii zici ca : chiar imi pare rau, trebuie sa intelegi, nu mai putem fii impreuna. Si vezi ce mai adaugi, da fii romantic si senzibil cand zici aceste lucruri.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca accepti ideea mea sa imi trimiti un mesaj cum te-ai descurcat.

Ok sper sa reusesti! Te pup!

| mariutzanicolaescu a răspuns:

Daca te desparti de ea, oricum va suferi, dar ai putea sa te comporti bine cu ea si sai explici normal... ar putea intelegewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar fi bine sa ii spui ca tii la ea ca la cea mai buna prietena si vrei sa iei o pauza sa iti clarifici sentimentele... bafta mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa incerci sa te reindragostestiu de ea. Chiar daca iti va fi mai greu.

Stii vorba aia< pofta vine mancand> iar in cazul tau pofta vine iubind.
Ai grija.

E nasol sa te faca cineva sa suferi din iubire, crede-ma.

Vezi ce faci si...
anunta-ne pe noi.
Te rog!

Mult succes!