| TaylorSwift a întrebat:

Dau funda! Sunt prietena cu un baiat de la gradinita iar el anul acesta mi-a spus ca ma place. Ca raspuns dupa un timp i-am spus,, DA" dar el o place si pe prietena mea cea mai buna. Ma place pe mine mai mult dar eu nu-l plac aproape deloc. Si cu toate acestea eu i-am spus,, da". Acum vreau sa ma despart de el dar nu prea stiu cum. El mi-a spus pe mess ca ma place... In orice caz vreau sa ma despart de el din mai multe motive : 1. Nu imi place de el deloc 2. Mi-a cerut diferite lucruri (ex: sa ne sarutam, sa ne tinem de mana); lucruri care eu nu le-as face la 11 ani ai mei si 10 ai lui
3. Prietena mea cea mai buna il place extrem de mult si i-l las ei
Problema mea e ca nu stiu cum sa-i spun lui ca ne despartim si ca nu-mi place de el deloc, dar asa sa nu fie atat de evident... Va rooog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Pff,se vede ca e foarte foarte, extrem de imatur.Dar e normal la varsta lui, si a ta.Nu poate sa pretinda sa stea cu tine si sa ii placa si de prietena ta! Apoi daca nu iti place nu inteleg de ce i-ai zis da, dar in fine.Pai cred ca ar trebui sa ii spui pe fata ca nu iti place de el si ca nu ai reusi sa stai(stai e un cuvant prea mare la varsta ta dar ma rog) cu un baiat care o place pe prietena ta.Fii sigura ca nu va suferi sau cine stie ce pentru ca nici nu tine la tine, si nici la prietena ta.Astea sunt chestii copilaresti asa ca fa-ti curaj si vb cu el.:*

| CodName47 a răspuns:

Pai pentru inceput incerca sa ii spui ceva de genu:"Nu cred ca o sa mearga intre noi, in primul rand nu sunt pregatita pentru tot ce mi-ai spus sa facem si am observet ca prietena ma cea mai buna te place si dupa cum mi-ai sous si pe ea o placi, imi pare rau dar asta e viata." ceva de genu.BAFTA!

| Tina_7220 a răspuns:

11 ani este o varsta cu care am inceput si eu primele mele relatsi si poate chiar si saruturi pe guritsalaughingCel mai bine e sa ii spui verde in fata pentru ca pe mess nu are nici un rost. Si fa-i un bine prietei tale!big grinPoate ea va avea mai mult noroc cu el.