| Adryannn a întrebat:

Salut, am si eu o "problema" (daca pot sa-i zic asa). Deci, este o fata cu care ma inteleg extraordinar de bine si as vrea sa trecem la pasul urmator (adica sa fim impreuna), dar imi e cam frica sa o intreb deoarece ma to gandesc ca daca nu accepta o sa-mi fie foarte greu sa mai dau ochii cu ea. Ea este foarte frumoasa si inteligenta si parca imi este frica sa deschid acest subiect cu ea, in rest pot sa vorbesc orice cu ea. ajutati-ma si voi cu un sfat sau ceva. (voi care aveti experienta in domeniu) rolling on the floor. Dau si funda daca va ajuta cu ceva happy

9 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Eh, dacă te refuză asta e, nu o să fi nici primul nici ultimul! Nu te ruşina dacă se va întâmpla asta, poate are destule motive să te refuze care nu te includ pe tine ( spre ex. să-i placă de altul, să n-aibe haine ca sa iasă cu tine) Inima în dinţi şi capul sus!

| inlovewiththerainbow a răspuns:

Te cred că persistă această frică, dar na, ori îi zici ori păstrezi în tine toată această "problemă". Fii sincer cu ea, spune-i că o placi, și dezvăluie-i adevăratele tale intenții : )

| Vvistula a răspuns:

Ba e simplu ori stai asa ca pampalaul ramai prieten bun doar prieten si oricum o sa ti-o i-a altul daca nu spune-i cu tupeu fara niciun resentiment daca chiar iti place de ea, nu ai de ce te teme, daca nu te accepta incearca sa fi tot ca inainte cu ea nu sa iti fie rusine de ea apoi dar oricum daca esti baiat adevarat spune-i nu mai sta asa ca o pierzi

| Azµre a răspuns:

Joci și tu odată ruleta ruseacă, n-ai ce face, fii sincer cu ea și vezi ce se întâmplă. Dacă e deșteaptă pe cum susții nu ar avea motiv să se supere sau să numai vprbească cu tine.

| lolylolypops a răspuns:

Ok! Asculta trebuie sa-ti calci pe orgoliu cumva, mai pe ocolite o intrebi asa:Tie ce fel de baieti iti plac? Ce fel de baieti te atrag? Chestii de-astea de inceput apoi o intrebi, trebuie sa-ti calci pe orgoliu si sa o intrebi daca ar vrea sa fie cumva cu tine...Incearca!

| frzq1 a răspuns:

Femeie,imi plac hainele tale.ii spui ce te schimba, o chemi draga prietena, ii spui ca vrei sa fii langa ea si o asiguri ca e mai buna ca libertatea.

| Allissandra a răspuns:

Ce dragut. Eu zic sa o inviti undeva la un suc, la o plimbare, la o inghetata cu fructul pasiunii... Incearca sa te apropii cat mai mult de ea, sa o tii de mijloc, de mana vezi sa fii atent si dragut cu ea si daca iti da semne ca ar vrea ceva mai mult atunci poti sa o intrebi daca vrea sa fiti mai mult decat prieteni. Trebuie sa fii pregatit sa accepti un refuz. Cel mai probabil o sa te ia cu texte gen "nu vreau sa risc prietenia noastra" tu trebuie sa o asiguri ca o relatie de iubire e un "upgrade" la relatia voastra actuala. Succes

| Roxiiiiiiiii a răspuns:

Dacă nu rişti nu câştigi. Încearca să ieşi din "zona prieteniei". Spune-i adevarul. :d Ţi se va lua o piatră de pe inimă si mai mult ca sigur ca va ramane uimita.

| PaulSeby91 a răspuns:

Sincer n-ai de ce sa-ti fie frica, spui ca te intelegi extraordinar cu ea atunci trebuie sa ai incredere. Spune-i ca vrei sa-i zici ceva, si cand sunteti numai voi doi spune-i: "Imi place foarte mult de tine, si vreau sa fim mai mult decat prieteni, vrei sa fi prietena mea? ". Crede-ma ie mai bine sa spui decat sa stai mereu cu gandu "Sai spun, sa nu-i spun, daca spune nu?". Regretul ala ca nu ai avut curajul sa ii spui ce simti ie mult mai rau decat crezi, si iti spun din propria experienta. Capul sus si cu incredere spune-i ca vrei sa fiti impreuna. Chiar daca sentimentu nu ie reciproc asta nu inseamna ca veti inceta a mai fi prieteni. Si tine minte cand vei da ochii cu ea, ea te va privi ca pe cineva care a avut curajul sa ii spuna verde in fata ce simte, ceea ce ie un lucru mare cu care te poti mandri. Sper ca team putut ajuta chiar si daca numai un pic.