| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la mine masturbarea e can spalatul pe dinti sau mancatul. Ma masturbez dimineata inainte sa merg la scoala, dupamiaza, si la culcare. Intrevarea e: se poate intampla ceva rau in asta?, eu stiu doar ca mi se face penisul mai mare. Vreau sa ma las da nu pot, imi place senzatia. Cum pot sa ma las? si totusi e ceva rau in asta?

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e foarte rau, dar ar cam trebui sa o raresti si sa-ti cauti o partenera stabila.
Prejudicii sunt mai multe, dar cea mai importanta este ejacularea precoce, crede-ma ca nu vrei s-o aihee hee

| andreea7520 a răspuns:

OK, deci nu e ceva raubig grin eu am auzit totusi ca nu e chiar atat de bine sa te masturbezi asa des, daca simti totusi asa mare nevoie de poti masturba macar o singura data pe zi big grin

| florg78 a răspuns:

Prin masturbare incepi sa te cunosti mai bine si nu afecteaza f.mult.ideea este ca ar tebui sa faci sex cu o fata fie si platita daca nu poti altfel pentru aface o deosebire intre orgasmul obtinut cu o fata si unul cu mina.nu se compara si e pacat sa pierzi astel de senzati. trebuie sa reti faptul ca senzatile pe care le traisti intre virsta de 15-20ani no sa le mai traiesti niciodata.acun ie virsta la care acumulezi experienta, senzatile sunt de nedescris.profita de virsta, incearca si o sa sa vezi ce pierzi.pentru a te masturba mai rar incerca sa elimini elementele care te excita, practica un sport, evita sa stai singur, iesi la plimbare cu o fata.toate le rezolvi in timp cu m. vointa si cu putin ajutor.bafta si nu rata senzatile oferite de virsta asta.

| lacrimi a răspuns:

Eu zic sa strangi bani si sa mergi la casa cu felinare rosii, ''e'' ieftine fitili, decat sa tot faci cu mana. O sa te obisnuiesti asa, si cand o sa dai si tu de femeie o sa ejaculezi numai privind -o.Metaforic vorbindwinking

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Nu te lăsa. Nu e nicio problemă. Cine spune contrariul, e supus prejudecăţilor. Nu te va afecta cu absolut nimic. Dar mai târziu va trebui totuşi să-ţi găseşti o parteneră.
Masturbarea dă aceeaşi (poate chiar mai mare) plăcere ca şi sexul adevărat, dar în acest ultim caz sunt implicate şi emoţiile şi afectivitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu multa vointa te poti lasa.Masturbarea este un pacat.Se spune ca daca te masturbezi de vreo 12 ori pe luna poti ajunge sa ai cancer la prostata, sperma contine proteine, calciu, lecitină, magneziu, fosfor, testosteron, potasiu, vitamina B12, zinc, enzime, si multe alte elemente asadar prin masturbare elimini de cea ce are nevoie corpul tau.Cu multa vointa te poti lasa si sa te rogi la Domnul Iisus Hristos, sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma si eu am auzit ca sperma are proteine si nici eu nu mapot lasa dar incerc si incearca si tu bft