| Andrei199114 a întrebat:

Salut, am si eu o problema....nu mi se mai scoala penisul cand fac sex. Este posibil deoarece m-am masturbat destul de des? Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu exista nicio legatura intre masturbare si impotenta. Daca problema persista, mergi la medic, pot fi de ex. depuneri de colesterol sau alte probleme medicale.

| Emilian65 a răspuns:

Da, lipsa de erectie este din cauza mesturbarii in exces.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Suferi de gandire dezorganizata sau esti sectant?

| Hammurabi a răspuns:

Poate fi și masturbarea o cauză dar nu neapărat fizică ci mai degrabă psihică.
Mecanismul ar fi cam așa. Când te masturbezi îți imaginezi că o faci cu partenera perfectă din toate punctele de vedere, sau urmărești porn cu tipe perfecte din punctul tău de vedere.
Când trebuie să faci sex cu o tipă reală, care e mai "puțin perfectă" decât în imaginația ta, s-ar putea să apară un fenomen de recul și să nu mai fi excitat, iar de aici lipsa erecției.
Probabil, dacă vei înceta o perioadă cu masturbarea, îți vei reveni.

| Andrei199114 explică (pentru Hammurabi):

Urmaresc porn cu tipe perfecte.