| danydinamo a întrebat:

Salut, am și eu o problema... Pe data de 15 sau 16. 12. 2018 eu și prietena am avut un contact sexual, la început a fost protejat, dar după am scos prezervativul și am continuat natural. Ideea e ca am terminat afara, după 5 10 secunde după ce am scos-o. Ea are un ciclu neregulat și ultima oara când i-a a venit a fost pe 5.12...sunt șanse sa rămână însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Nadia45 a răspuns:

Stai linistit. Nu are cum daca nu ti ai dat drumul în ea. Si eu am ciclu neregulat si stiu cum e. Iti poate întârzia si o luna. Am pățit eu. Deci stai linistit

| danydinamo explică (pentru Nadia45):

Merci mult!

| Mkeynes a răspuns (pentru Nadia45):

Ai facut neprotejat si ai ciclu neregulat? Nu ti e frica?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt toate sansele sa ramana gravida, pentru ca ai sustinut partide consecutive de sex neprotejat, chiar daca nu ai ejaculat in ea.
Intotdeauna ramane sperma pe teava de la partida sexuala precedenta, care se scurge involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand penisul este reintrodus, iar daca fata era in perioada fertila, sarcina se produce imediat.
In cazul acesta, ca sa fiti siguri ca este sau nu insarcinata, sa faca fata un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
16 dec + 21 zile = 6 ian. 2019
Asadar, acum poate face acest test de sarcina!

| danydinamo explică (pentru Violleta2022):

Poate m-am exprimat eu greșit, a fost un singur contact sexual, care a început cu prezervativ și s-a terminat fara, iar ejacuarea s-a produs în afara vaginului după 5 10 secunde după ce a fost scoasa. Oricum mulțumesc de răspuns

| danydinamo explică (pentru Violleta2022):

Nu știu dacă m-am exprimat eu greșit, dar a fost un singur contact sexual, care a început cu prezervativ și s-a terminat fără, ejacuarea a avut loc imediat ce a fost scoasa din vagin, au trecut 5 10 secunde sa zic

| Mkeynes a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar de exemplu :daca fac sex neprotejat si nu imi dau drumul? Acel lichid nu contine sperma daca nu am avut ejaculare inainte nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Corect!

| Mkeynes a răspuns (pentru Violleta2022):

Deci nu este risc sa ramana insarcinata daca sunt sigur ca nu ejaculez

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Daca nu ai ejaculat in prealabil (de la o mansturbare anterioara sau o alta partida de sex) nu ai cum sa ai sperma pe teava si nici nu are ce se scurge in vaginul fetei.

Din pacate, fiind incepator in ale sexului, nu poti sa stii sigur ca nu te scapi pe tine, cand iti vien sa ejaculezi, de aceea esti sfatuit sa folosesti prezervativul, macar in primul an cand ai sex si inveti sa-ti controlezi corpul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru danydinamo):

Inainte de sex cu cateva minute sau ore, a existat o masturbare anterioara?

| danydinamo explică (pentru Violleta2022):

Nup, nici masturbare nici alt contact sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mari, as spune ca 88%. Tu ce iti doresti, fetiţă sau băiat?