| Culcus a întrebat:

Salut, am și eu o problemă, penisul meu este un pic curbat și orientat spre stânga când este în erecție. În plus am niște bubițe mici albe sub piele în zona testiculelor și câteva pe penis. Nu am avut niciun contact sexual, am 15 ani. Ce poate fi? Să îmi fac griji?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi foarte linistit fiindca ingrijorarea ta este lipsita de sens. Este mai mult ca sigur ca in cazul a 8-9 barbati din 10, penisul prezinta un anumit grad de curbare/incovoiere in absolut toate directiile posibile atat in plan vertical cat si orizontal. De asemenea in cazul majoritatii barbatilor la baza firelor de par care exista pe pielea preputiu cat si pe pielii de la baza penisului apar cosuri cu continut de sebum exact si cosurile care apare in orice alta pare acorpului. Existenta lor este cat se poate de normala. Multa sanatate!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc papule sau perle, granule cum vrei sa le zicilaughing, nu reprezinta o problema. Se fac din cauza sebumului din piele pentru a o proteja, in legatura cu inclinarea spre stânga mã abtin sa nu râd.