| Denyl a întrebat:

Salut, am si eu o problema "sentimentala". Am stat pana acum o saptamana cu o fata de 21 de ani, eu avand 18 si ne-am despartit de curand. Motivul despartirii: a aparut un tip care imprastia zvonuri despre mine, si acele zvonuri au ajuns si la urechea ei. Ea mi-a spus ca nu crede nimic si sa nu ma iau de tip. Eu am facut.o insa, dupa ceva timp iar ea a hotarat ca din cauza acestui lucru+ altele mai neinsemnate, ar trebui sa ne despartim. Eu am inceput sa ies cu alte fete, unsa mi-am dat seama ca pe ea o plac( sunt genul de baiat care rar tine la o fata). Am sunat.o acum 3 zile si am convins.o sa imi mai dea o sansa. A doua zi insa. Noi trebuia sa iesim la 6 dupa ce terminam facultatea... Insa nici unul nu a mai fost la ultimul curs. Pe la 5 mi-a dat mesaj ca nu mai poate iesi. Eu i-am zis ceva de genul "Presupun ca daca tr intreb daca poti iesi maine o sa spui ca nu poti". Ea a spus: " Nu, nu prea pot. Poate iesim marti. Conversatia a avut loc vineri. Eu m-am simtit luat la misto si i-am zis asta...(da stiu, copilaresc din partea mea). Si ea nu a raspuns la mesaj. Am sunat.o si mi-a dat cu ocupat. Am mai sunat odata si cand am rasp am tipat la ea si i-am zis: In *** de mesaj. Nu poti raspunde odata la el? Ea a fost socata si mi-a zis ca vb mai tarziu. In seara respectiva mi-a zis ca nu o sa imi mai dea vreo sansa, ca i-am dovedit ca nu am fost asa matur cumnma credea si ca nu are rost sa o mai caut. In apararea mea o sa mentionez ca inainte de a tipa la ea vorbeam cu o tipa care spune chestii gen: Ah, ti-a dat teapa, te-a fraierit. Iar eu ca un mare dobitoc, m-am lasat enervat de ea.
Stiu ca am fost stupid si copilaros... Dar vreau macar sa ii spun ca regret. Vreau macar sa ma ierte si sa nu se mai simta asa aiurea.
Marti, are un curs pe care il face langa sala mea de curs si putem sa ne vedem. Dar putem sa ne vedem doar 1 min maxim pana intra ea la curs si nici nu stiu daca o sa stea sa ma asculte...

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu tine: stupid si copilaresc, dar nu numai. Unde sunteti studenti?

| halogen001 a răspuns:

Nu trebuie sa-i lasi impresia ca esti disperat happy Poti sa vorbesti normal fara sa pui prea mult suflet, poti sa-i dai mesaje, dar normale si e posibil sa revina la sentimente mai bune daca v-ati inteles foarte bine inainte. Oricum, in timp uitarea isi spune cuvantul.

| NameHarris a răspuns:

Salutare! Cand o fata gaseste o garmada de motive sa nu va intalniti inseamna ca este o cauza pierdutawinking

| Adelin89 a răspuns:

Nu prea mai ai nici o sansa acum, imi pare rau sad.Dar sunt multe fete-n lume, ridica capu' sus, gasesti alta big grin