| Mihai_6081 a întrebat:

Am si eu urmatoarea problema: de ceva timp a inceput sa imi placa de o colega de clasa si nu stiu cum sa fac sa o intreb daca si ei ii place de mine. Rade mai mereu la glumele mele, ma tachineaza, o tachinez si imi zambeste mereu. Cateodata mai rad de ea(la modul : esti urata, ii mai spun ca o sa fie singura toata viata, etc.) si nu mai vorbeste cu mine cateva ore, iar atunci cand o intreb ce are de nu imi vorbeste, isi intoarce capul rade uitandu-se cu coada ochiului la mine.
Credeti ca simte ceva pentru mine sau ca ma vede doar ca pe un simplu prieten? Si cum as putea sa ii spun ca imi place de ea(sunt destul de timid cand vine vorba de chestii de genul asta)

2 răspunsuri:
| Dianaoprescu a răspuns:

Daca esti timid nu ii spune fata in fata, ca o sa fie ciudat pentru tine. Sun-o sau da-i un mesaj mai lung in care îi spui ce simti. Ii spui ca ti de pare simpatica si ca ai inceput sa ti la ea si ai vrea sa stii daca e ceva si din partea ei si daca vrea sa iasa cu tine odata la un suc, sa vorbiti.

| peperonies a răspuns:

Pai nu stiu. ia zi-ne si noua niste glume sa vedem daca rade ca sunt amuzante sau ca ii place de tine.