| CrissNocturne a întrebat:

ce sa fac daca imi place de o fata, glumesc cu ea
mereu rade la glumele mele dar nu stiu ce sa fac. Oare sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? E de varsta mea, in clasa cu mine. Inca o data spun: ce sa fac?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i mai repede, nu ai ce pierde, dar vezi sa-i spui serios, sa nu o ia tot gluma!

| Happyjump a răspuns:

Întâi puneți întrebarea: Oare relația asta este posibilă? Dacă vă potriviți din multe puncte de vedere răspunsul este: da. Nu i-o spune direct dacă n-ai tupeu, încearcă să-i Arăți că o placi și vrei să fii cu ea, dar mai întâi asigură-te că totul nu este doar în mintea ta, asigură-te că te place, ca este reciproc

Răspuns utilizator avertizat
| BubuuMic a răspuns:

Nu o intreba direct daca vrea sa fie cu tine. Mai intai fa-o sa inteleaga ca o placi iar apoi lasa-i putin timp sa se acomodeze cu ideea dupa care o poti invita undeva unde sa fiti doar voi doi, gen intalnire unde ii poti spune ce simti happy