| AndaDaniela a întrebat:

Imi place mult de un baiat,cred ca si el ma place:ma tachineaza mereuuu, se inroseste cand vorbeste cu mine, rade la glumele mele chiar daca sunt seci si tot felul de lucruri deastea...Am intrebat si pe altii daca e asa sau nu si mi-au spus ca asa e! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| wanna a răspuns:

Am trecut si eu prin aceeasi situatie.
Sfatul meu e sa nu faci tu primul pas.
Din cate zici, observ ca e timid. Baietii se cam "sperie" atunci cand o fata ia atitudine, ma refer la categoria asta de baieti.
Lasa totul sa decurga de la sine, petreceti mai mult timp impreuna si creaza-i oportunitatea sa faca el primul pas. Asta ii va da si lui, incredere in el.
Apropo, in cazul meu, eu am fost cea care a facut primul pas si la cateva zile a avut reactia asta de care ti-am povestit, s-a cam speriat.De asta iti zic sa il lasi pe el sa constientizeze bine lucrurile si sa ia deciziile.
O zi placuta sa ai!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca si el te place dar mai cred ca e si timid si in cazul asta ar trebui sa fi tu cea curajoasa

| anonimg a răspuns:

Eu zic ca esti prea tanara pentru a avea o relatie de prietenie cu un baiat.
Vei suferi daca vei continua; pentru ca sunteti tineri si nu aveti suficienta maturitate. Dragostea este ca o arma; trebuie sa fii suficient de matur ca sa stii sa o manuiesti. Altfel te vei rani si pe tine si pe prietenul tau. Asculta sfatul meu si nu incepe o relatie cu un baiat mai ianinte de 25 ani - varsta la care se poate vorbi de o oarecare maturitate.

| AndaDaniela explică:

Si cat sa astept k daca nu actionez eu el nu o s-o faca, si daca actionez eu ma tem de un refuz!

| AndaDaniela explică:

Multumesc tuturor:*!

| 404namenotfound a răspuns:

Petrece mai mult timp cu el si fa tu primul pas, fiindca el pare mai timid din ce ai spus.

| SSWK a răspuns:

Tu ce ai vrea sa faci?

| Diamantsacru a răspuns:

Daca chiar te place, trebuie sa il lasi pe el sa faca primul pas.totul trebuie sa vina de la sine. daca nu, ai putea sa faci tu primul pas(daca ai "tupeu" dar totusi asa va crede ca o sa-l conduci)
eu ti-am dat un sfat, nu o parere.
gendeste-te bine la ce am spus eu si "analizeaza" problema ta!
pe curand!
fundoi?

| ann19 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu un tiphappy, vorbim de cateva luni prin sms ne vedem zilnic, dar nu prea vorbim fata in fata.Problema e ca mie imi plac de el si cred ca si lui de mine ca daca nu ar fi asa nu cred ca mi-ar mai trimite sms zilnic, dar nimic mai mult. Uneori se da la mine, alteori vorbim doar ca amici.

| AndaDaniela explică (pentru ann19):

Si cat sa astept k daca nu actionez eu el nu o s-o faca, si daca actionez eu ma tem de un refuz!

| ann19 a răspuns:

Eu zic sa-l lasi pe el sa faca primul pas, adica baiatul trebuie sa faca primul pas.

| ann19 a răspuns:

Stiu :* si eu sunt in aceeasi situatie, dar daca el ma place si ma vrea o sa faca el primul pas.Dar totusi incearca, dar eu raman pe ideea mea.

| ilovemynikon a răspuns:

Daca iti place de el, da-i de inteles.

| Delfina a răspuns:

Daca te tachineaza nu inseamna neaparat ca te place.Si daca rade la glumele tale seci inseamna ca nu are simtul umorului.Desi ai putea sa il intrebi pe el asta. happy.