| Ax3LdeV a întrebat:

Am vazut pe tren o fata care imi placea dar nu am stiut cum s-a o abordez avand in vedere ca a avut doua prietene langa ea, cum trebuia s-a intru in discutie si ce trebuia sa discut? Am 20 de ani dar stau prost cu socializarea.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Puteai sa o intrebi unde merge daca este si ea din zona ta, cît timp stă in vizită unde merge face ai schimb de numere de telefon, dar na ce sa faci daca nu ai vorbele la tine, stai timid dar ce te mîncau prietenele ei? Fi comunicativ baga te in vorbă fa le sa rîdă pe gagici ca nu stii care din ele punea ochii pe tine dar daca esti molîu treaba ta tu pierzi, macar sti cum le chemau? Sau nici macar nu te ai prezentat ma numesc x pe voi fetelor cum va cheama si de acolo porneai o discutie, dar mai sunt ocazii. Ce varste aveau fetele? Macar erau frumoase?

| mentholinks a răspuns:

Salut, si restul vine de la sine in functie de cat de dispusa ar fi fost fata sa te cunoasca.

| francut a răspuns:

Prost, foarte prost. Probabil ti-ai bagat nasul in telefon si te-ai uitat la ea pe sub sprancene. Cand sunt mai multi in compartiment e mai usor sa legi o discutie. Nu ai observat ce fac altii cand urca in tren? Buna ziua, pana unde mergeti, poate ne tinem de urat (nu numaidecat asa) pana la-- capatul drumului. Si dumneavoastra tot pana acolo? Cunoasteti traseul, imi puteti spune (chiar daca tu il stii, cand e o fata la mijloc, intrebi) etc, etc si tot asa pana ajungi sa vezi daca si ea te simpatizeaza.

| DonGiani a răspuns:

E greu sa te bagi în cardul de gâște