| kevinnn19 a întrebat:

Salut,as avea nevoie de sfaturi, probabil sunt multe persoane care au mai trecut prin asta.
Am 22 de ani sunt in relatie cu o fata de 18 ani,avem un an si o luna impreuna, iar acum pare a fi la final.Problema mea este ca iubesc foarte mult si nu pot renunta, e ca un fel de drog pentru mine.Ea a zis de mai multe ori ca gata ne despartim si iar ne-am impacat dar tot eu faceam primul pas.Insa acum se pare ca nu mai e cale de intoarcere.O iubesc si desi stiu uneori ca ar trebui sa ne despartim,nu pot.Ea ma jigneste destul de des,azi dimineata mi-a scris buna dimineata, apoi mi-a scris ca de ce nu o las in pace ca relatia e gata.Cu siguranta am facut si eu greseli(dar nu consider ca foarte mari).Eu sunt la facultate si suntem doar in weekend-uri impreuna,plus ca eu mai trebuie sa stau si pe acasa, mai am cate ceva de lucru iar ea se supara.Nu am avut relatii inainte,nimic serios,dar acum nu pot sa renunt, desi ma jigneste uneori.Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Addicted2Chocolate a răspuns:

Pentru o relatie e nevoie de 2. Fie o sufoci cu "iubirea" ta, fie s-a plictisit de relatia asta pentru ca va vedeti rar si, la un moment dat, asta de simte.
Eu zic sa discuti cu ea, sa vezi de ce are impresia ca "nu mai merge" si chiar sa remediezi problemele daca poti. Daca chiar nu se mai poate, nu e capat de lume. Suferi azi, maine. Incet, incet insa te iei cu alte probleme, activitati si treci peste.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa intelegi ca relatia este definitiv terminata, ca ea nu mai are/simte/manifesta sentimente de nici un fel fata de tine si ca dragoste cu forta nu se poate. Iti cauti o alta fata care sa te accepte cu bunele si relele din comportamentul tau. Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Nu mai poti face nimic, decat sa accepti realitatea.

| peperonies a răspuns:

O sa iti scriu o reteta pentru 1 pereche de testicule si te duci si tu si o iei de la farmacie cand ai timp.

| cezarultau a răspuns:

Are pe altcineva.cauta o alta relatie cat mai repede sa nu suferi prea mult.bafta.

| Coquinesza a răspuns:

Nimic nou.
chiar si baieteii sufera de sindromul stockholm.