| marian76 a întrebat:

Salut as avea si eu o intrebare am facut spermograma si m-i-a iesit diagnosticul parvispermie cu azoospermie mai pot face copil sau cel putin ce analize se m-ai fac ma puteti induma undeva va multumesc si astept un raspuns din parte voastra

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa repeti analiza la 3-4 luni, uneori azoospermia este temporara. De asemenea, trebuie sa iei legatura cu un medic specialist in fertilitate, poate iti da un tratament. Sansele sunt mici sa procreezi pe cale naturala, dar daca iti doresti mult un copil se poate face punctie testiculara cu recoltare de spermatozoizi.

1 răspuns:
| nicky a răspuns:

Din cate stiu eu azospermie inseamna lipsa de spermatozoizi sau ceva de genul asta, asa ca nu stiu daca se mai poate face ceva. Ar trebui sa mergi la un specialist cu diagnosticul si sa vezi ce-ti recomanda el si ce crede ca mai poti face. Succes.