| tibi852 a întrebat:

As dori sa va cer parerea voastra in urmatoare situatie :

Acu 6 ani am cunoscut o fata, si de la prima intalnire ne-am sarutat o data. In urmatoare luna ne-am mutat amandoi in acelasi oras la facultate.
Am mai vorbit la telefon, am fost de 2-3 ori la ea am si dormit o data dar nimic mai mult.( ea a sugerat). Urmatoare zi pur si simplu nu am mai sunat-o, nu am mai cautat-o si acu 2-3 luni am observat ca este single si am zis sa o intreb ce face. Am vorbit, a ramas surprinsa ca i-am vorbit. Dupa cateva zile ma intreaba,, De ce", De ce acum? Si i-am zis adevarul : Am fost un fraier si mi-as dori foarte mult sa te cunosc mai bine. Si cred ca a ramas putin confuza. Ok. M-a chemat o data la ea, am refuzat ca aveam febra 40, apoi m-a chemat la ea eram in alt oras, si i-am zis cand ca atunci cand ma intorc o sa vin la ea. Intr-o zi am mers cu bicicleta si am observat-o si ea la fel dar nu am oprit de emotii, si mi-a scris,, hey ce faci nu opresti?". Am ajuns la ea, am vorbit am povestit, am plecat acasa. In alta zi am fost si am dormit la ea, am luat-o in brate cu niste batai de inima de cred ca le-a simtit si ea. (doar am dormit), urmatoarea zi la fel( am mangaiat-o, am pupat-o pe gat, i-am facut masaj). Cand incerc sa o sarut intoarce obrazu si ne imbratisam. Tot timpul asa se termina cand vreau sa o sarut. A avut o relatie cu un tip in aceasta perioada in care nu am vorbit si era aproape sa se casatoreasca a si acceptat dar a amanat totul. Asta a fost acu 3 luni. Astazi ma intalnec cu ea si as dori sa ii spun ce am pe suflet, ca ma gandesc la ea tot timpul, si ii acord timpul sa nu se grabeasca. Voi ce parere aveti? Eu cred ca este ori din cauza fostei relatii ori poate nu are incredere in mine ca nu am fost serios pana acum. Ar trebui sa ii spun tot ce simt si tot ce imi doresc?

4 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

Pai la inceput scuza-ma dar chiar ai facut niste greseli maaari si prostesti.
In fine, lasa asta. Eu zic ca ar trebui sa ii spui chestia asta de final, e destul de important tinand cont ca avea de gand sa se casatoreasca. Asa, zice ca nu-ti pasa. Spune-i

| Alexuta921 a răspuns:

Poate nu te mai iubeste sau poate a racit. Vorbeste cu ea.

| iStarGaming a răspuns:

Da, trebuie sa dai totul afara si vei vedea ce se intampla, daca vei tine in tine ea poate va intalni pe altcineva. Parerea mea este sa ii spui pentru ca vei regreta daca nu ii vei spune ceea ce simti.
Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.

| tibi852 explică:

Am sunat-o duminica, sa ii propun sa ne vedem. Mi-a zis ca nu vrea sa ne mai vedem, ca nu e pregatita sa inceapa o relatie noua. Am mers totusi pana la ea am vorbit mai amanuntit. Inca mai are resentimente pentru fosta relatie. Nu vrea sa profite de prezenta mea pentru a trece mai usor peste acestea. I-am zis ca is de acord cu ea si ca o inteleg. A zis ca nu e pacat si ca putem vorbi in continuare. Am dat sa plec si mi-a venit sa o sarut, am dat spre ea, a intors obrazu imbratisandu-ne, apoi am dat iar si a intors celalalt obrazlaughing)). Ok am plecat, si dupa cateva ore i-am lasat un mesaj, stiu ca este gresit dar am avut panica mare, asta e, in care i-am spuns ca imi doresc foarte mult sa fiu cu ea, si ca sunt fericit ca, indiferent ca nu am ajuns sa ne cunoastem mai bine, am ajuns sa o revad, si i-am multumit frumos. Nu a raspuns nimic, nici nu am mai vorbit nimic de atunci. Ce as putea face in continuare sa o cuceresc?