| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep, e prima data cand pun o intrebare aici! Ma cunosc cu o fata de aproximativ 6 ani pe net.
In timpul asta am fost impreuna 3 luni dpa care ne-am despartit dar am ramas foarte buni prieteni, au mai existat certuri impacari.
Anul asta m-am hotarat sa ii spun ca o iubesc, desii stiam ca stie si eu stiam ca si ea ma iubeste.Am vrut sa fim impreuna.Dar ea avea un prieten de la ea din oras de aprox 6 luni ..in timpul asta noi nu vbeam.Au trecut 3 luni de vorbit incontinuu ..sia dar seama ca pe mine ma iubeste mai mult ca pe el. a hotarat sa se desparta de el ca sa fie cu mine! Sau despartit acum o saptamana ..si aprox de 4 zile suntem impreuna..toate bune..eram fericiti pana acum 2 zile cand a vbit cu fostul si i-a spus sa iasa cu el afara putin sa ii spuna ceva.ea mi-a spus ca merge doar ca sa scape de el..am trecut peste! am vrut sa lasam totul in urma si sa fim fericiti! Pana aseara cand am intrat pe idul ei si am vazut unele conv care mau lasat masca.O conv cu un prieten de-al ei in care ii spunea ca nu stie pe cine sa aleaga pe mine sau pe fostul..ca a fost cu el afara si el a duso undv si ia jurat ca nu a inselato..eu credeam ca ea la parasit sa stea cu mine.dar se pare ca ma mintit..nustiu cum poate sa imi spuna te iubesc si ca ma vrea langa ea [eu am decis ca in iarna asa sa merg 3-4 zile la ea in oras..sa ne vedem]..ma doare foarte tare ca ma mintit..stiu ca ma iubeste, mia demonstat asta dar nu inteleg dc m-a mintit. Weekendul asta e plecata la bunici! Nush...parca imi pare mie rau de faptele ei.o iubesc prea mult si imi este frica ca s-ar putea rupe tot! aseara abia daca am dormit 2h..numai la asta m-am gandit..si ma doare rau.Nu stiu ce sa fac! Precizez :avem amandoi17 ani! Scuze pentru greselile de gramatica.Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Raawr a răspuns:

Sincer o relatie la distanta nu merge niciodata, fetelor le placa sa aiba cu cine sa stea, sa glumeasca, nu sa scrie pe tastatura. n-ai mentionat daca te-ai intalnit cu ea in realitate sau nu, eu cred ca nu. si serios, in astia 6 ani nu ti-ai putut face timp s-o vezi? sa te duci la ea? daca o iubesti recupereaz-o, altfel o vei pierde, si daca o vei pierde vei regreta amarnic!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca o iubesti asa mult atunci lupta pentru ea,poate merita, desi ma cam indoiesc, e naspa ca nu stati in acelasi oras si partea proasta e ca celalalt sta, nici fata nu e hotarata cu cine vrea sa fie, eu sper sa te aleaga pe tine

| neutrino a răspuns:

Greselile gramaticale nu scuza prostia de care dai dovata si care care reiese din randurile scrise de tine. In plus te minti singur cu o iubire pe care numai tu o vezi si o traiesti. E pacat, la 17 ani, sa-ti traiesti asa viata.

| radusg555 a răspuns:

Am trecut si eu printr'o relatie la distanta, am 19 ani, am fost cu o fata 1 an si jumatate. Parerea mea este ca o relatie la distanta nu tine. Si eu am patit ca si tine, m-a lasat pentru altul acolo, cand se despartea de el se intorcea la mine, si tot asa. Mi'am gasit prietena in oras si nu mai vreau sa aud de asa ceva. Deci sfatul meu " oricat te'ar iubi... nu cred ca merita sa pierzi atata timp si dupa aceea sa regreti, cauta'ti o fata de acolo de unde esti. Si mie imi era greu sa "agat" o fata pentru ca eram prea rusinos etc, iti trebuie doar cateva beri, si dupa te descurci. Prima data e mai greu dar dupa nu o sa te mai saturi. P.S. nu prea imi place sa dau sfaturi dar pentru ca esti intr'o situatie asemanatoare cu a mea, m-am gandit sa te ajut. Oricum e alegerea ta.