| gabiii_8082 a întrebat:

Salut,:* As vrea sa-mi incep viata sexuala cu prietenul meu, si imi este cam frica.chiar si cu prezervativ mi-e frica sa nu raman insarcinata, si sa nu cumva sa-mi fie rau( sa lesin de ex sau sa vomit etc). dar vreau. dati-mi sfaturi, va rog mult:* DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, la cate stii tu despre asta, chiar vrei sa faci pasul asta? Informeaza-te mai intai, sa stii ceea ce faci. Si gandeste-te la Dumnezeu, crezi ca Lui ii plac treburile astea?

| Siracuzia a răspuns:

Pai... daca ti-e teama, mai asteapta putin. Dar totusi, eu zic ca nu trebuie sa iti fie teama daca vei face asta cu drag.Trebuie sa ai incredere in tine si in fortele proprii! Multa bafta!happy

| Timeea_1190 a răspuns:

De la ce anume sa lesini sau sa vomiti? Nu ai de la cehee hee. Daca va protejati cu siguranta nu ramai insarcinata. :*. Aveti grija sa nu se rupa prezervativul sau sa nu se prelinga. Dar nu cred ca are cum sa se rupa. totusi la primul contact sexual presupun ca nu daramati casalaughing. Succes.

| ReadyForMee a răspuns:

Pai daca nu te simti sigura pe tine nu ar trebui sa faci pasul acesta! Mai ai destul timp pana ce vezi fi mai maturi, mai intelepti. Timp este dar ar cam trebui sa te interesezae scoala ca incepe peste cateva zile.Bafta si pupici!
ReadyForMee

| sbt a răspuns:

Prezervativul este cea mai sigura metoda contraceptiva.Nu ai de ce sa-ti fie frica.doare putin la inceput si poate curge un pic de sange nimic mai mult! Gandeste-te bine daca chiar vrei sa faci pasul asta. e o decizie pe care o poti lua o singura data :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e o problema mintala pentru tine dar cred ca aici doar impreuna cu prietenul poti lua decizia.Si inca ceva daca esti sigura ca va iubiti cu adevarat nu-ti fie frica.

| Allinaa a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai grija de sanatatea ta! esti mica! nu te grabi! ai tot timpul din lume pentru asta! traieste-ti copilaria! Incearca sa eviti chestia asta pentru binele tau! te'ai gandit ca el asta asteapta si dupa ce ajunge unde vrea. s-ar putea sa nu il mai intereseze de tine! Ai grija! te pup :*