| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa primesc un sfat, cum sa ma comport, de unde sa scot atita rabdare daca niciodata nu mi-a placut sa astept ci sa primesc imediat... Iubitul meu cu care suntem impreuna de jumate de an a plecat in America pentru 4 luni. Si acum in capul meu nu stiu ce se face, in inima simt ca totul va fi bine, dar in cap se invirt mii si mii de ginduri. Unii ma iau peste picior si imi spun ca nu se va intoarce, altii ca isi va gasi el acolo pe alta... Dar nu vorbele lor ma deranjeaza ci 4 luni imi par atit de mult, nici nu vreau sa aud de alti baieti, il vreau pe el mereu linga mine. Doar alaturi de dinsu ma simt in siguranta. Fostii mei admiratori asteptau cu nerabdare momentul asta si acum au inceput cu sunete, cu consolari (desi eu stiu foarte bine ce se ascunde dupa aceste incurajari). De unde sa iau rabdare sa astept, cum sa alung toate gindurile urite, cu ce sa imi ocup timpul liber pentru a nu mi se nazari ca imi acorda prea putina atentie. Nustiu de unde sa scot tot pozitivismul si optimismul de care trebuie sa dau dovada asteptindul. Sunt constinta ca trebuie sa il sustin ca nici lui nu ii va fi usor printre straini, si ca av fi ocupat si nu va putea sa imi acorde atentia cu care sunt deprinsa, dar e greu, e foarte greu. De la bun inceput stiam ca trebuie sa plece, dar nu m-am gindit ca imi va fi atit de greu. Si uneori imi vin si ginduri urite, daca va avea acolo pe altcineva, daca nu va dori sa se intoarca, dar ma straui sa le alung imediat pentru ca am incredere in el si in legatura dintre noi 2. Nustiu cum sa ma iau in miini, sunt ca o mamaliga acum si stiu ca lui nu i-ar placea sa ma vada in asa stare. Dati-mi un sfat ce sa fac ca timpul sa treaca mai repede si sa nu ma gindesc la prostii?

Răspuns Câştigător
| Ellaa123 a răspuns:

Eu spun sa nu asculti de sfaturile rautacioase si sa ai incredere in el si in dragostea pe care va leaga, pt.ca asta ce cel mai important. oricum sigur si el se gandeste la aceleasi lucruri la care te gandesti tu.Dar nu iti face griji pt.ca totul va fi bine si el se va intoarce cu siguranta la tine.Si totul va fi bine.Gandestete incontinuare la el si nu il uita, asteaptal si cum ai avut incredere pana acum in el ca nu te va insela asa sa ai si acum.AI INCREDERE IN DRAGOSTEA VOASTRA!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Eu zic sa-ti cauti demuncahappy Cu ocazia asta vei aduna si niste bani si eu zic ca 8-10ore e suficient pe zi.Cateva desomn..si asa trece ziuatongue

| iulyluvy a răspuns:

Gandeste-te la viitor
si eu am 10 ani si tata a plecat in londra a 4 oara acum o saptamana
si mie mi-e greu dar ma gandesc ca mai bine sufar acum un pic decat sa fie totul norma gandeste-te daca lucreaza cum o sa te resfete la restaurante si cu haine de firma + ca intre voi 2 este dragoste pura :X
Ce parere ai? Am IQ mare?

| iulyluvy a răspuns:

Pai sa stii ca nu imi place nici mie sa fiu tratata ca un copil
chiar daca sunt pentru ca e ceva... ciudat
nu ma judeca am aflat. ceva. la 4 ani desi trebuia sa o stiu la 13
si inteleg, mereu am inteles chestia asta si mereu o voi intelege
chiar daca sunt mica inauntru nu e asa
stiu ca ti-e greu dar nu stiu daca pe tine te doare la fel ca pe mine
si eu am o problema asemanatoare ca a ta
stiu ca atunci cand esti indragostit poti sa iti faci mii de griji pentru persoana care o iubesti
mama si tata s-au despartit de 7 ani si crede-ma si mie mi-e frica ca tata v-a gasi pe cineva si stiu ca v-a uita de mine
PS am spus ca e doar asemanatoare nula fellaughing

| yly90 a răspuns:

Buna! incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii tai, distreaza.te concentreaza.te pe scoala sau pe munca depinde de varsta pe care o ai.4 luni o sa treca repede nici nu iti vei da seama.o sa vina vara, iesi plimba.te prin oras la un film in parc.fa diverse lucruri care sa iti distraga cat de cat atentia.