| eugenialove a întrebat:

SALUT TPU In ultimul timp ma simt singura si izolata fara prieteni nu es de foarte mult timp afara, la scoala tot merg din ce in ce mai rau primesc note mici si nu stiu de ce in ultimul timp mi se intimpla mereu lucruri urite si am mereu ghinion...crying(( ce sa fac (imi dati vreun sfat va rog...

Răspuns Câştigător
| yaVanilla a răspuns:

Cred ca fiecare a avut perioade din astea, tot ce trebuie sa faci e sa ai incredere totala in tine, si in timp o sa vezi ca totul va fi mult mai bine.
In privinta notelor mici ar putea fi vorba de neatentie, eu zic ca ar trebui sa inveti, gandeste-te ca orice te poate scoate din umbra singuratatii, si anume rezultatele bune la invatatura.

| eugenialove explică (pentru yaVanilla):

Mersi dar problema este ca eu am si schimbat multe scoli si de exemplu anul trecut am venit in Italia am invatat la o scoal 2 3 luni acolo aveam prieteni si chiar ma impacam cu ei dupa am schimbat scoala si la scoala asta nu am prieteni nu es niciodata is mereu singura si anul trecut nu stiam limba italiana abia o invatam si invatam mai bine la scoala dar anul asta nu invat asa de bine chiar daca stiu italiana la perfectie ......ma simt atit de trista si singura

2 răspunsuri:
| Addicted2sweets a răspuns:

Well, depinde de tine si eu am fost ca tine.m-au ridicat notele si apoi mi-am fc prieteni. Daca nu mutat-te de la scoala.