| 4ever_5725 a întrebat:

Salut as vrea sa stiu si eu de ce cuplurile care sunt casatorite fata nu ramane insarcinataimediat chiar daca vor copii si aia care le este frica caresunt doar iubiti se intampla sa ramana si nu vor copilu? ar fi un raspuns?

4 răspunsuri:
| dianaxD a răspuns:

Puai.Cuplurile astea casatorite intai se gandesc: oare am cum sa itnretin copilul asta? ii ofer totul ca sa fie fericit si sa nu poata duca lipsa de nimic? cand considera ei ca este asa.atunci produc un copil, desigur, daca pot.
In alte relatii, mai ales in ale adolescentilor, e altceva. Poate mai lasa de la ei de ex: Ehhh, nu am prezervativ asta e.nu pot pati nimic.Nu e asawinking. Si dupa aia stau si bocesc ca e prea tarziu, cand chair a fost vina lorthinking
cam asta cred eu. sper ca te-am ajutathappy

| denissita_6892 a răspuns:

Ficar ar destinul lui.
acum depinde cat de mult isi doreste fiecare.atunci cand esti casatorita de ex faci totul cu cap gandit. cand estui doar asa in trecer o faci cu mult mai multa pasiune s de acea se intampla "accidende".

| denissita_6892 a răspuns:

Nu trebuie decat sa ai grija de tine si sa te gandesti ca pana la urma corpul tau.nu stiu in car t incadrezi dar s varianta nasoala in car nu poti face niciun bebe adica nu esti sterila asa ca...ai grija ce vrei!

| CATALINA_2773 a răspuns:

Fetele care au ramas insarcinate si nu si-au dorit asta, nu au calculat perioada de ovulatie nu au fost atente, iar cele casatorite trebuie sa stie cand se apropie perioada, pentru a-si indeplini dorinta si a avea un copil.Este adevarat ca sunt si multe femei care nu pot face copii si nu este un sentiment prea placut.Insa totul se rezuma l atentie si calcul.